České decká, ktoré na smrť ukameňovali plameniaka v zoo: Opäť sa vrátili na miesto činu!

Traja malí agresori vo veku iba 5, 6 a 8 rokov sa dostali do výbehu plameniakov v jihlavskej zoo, kde po nich hádzali kamene. Útok si vyžiadal život jedného operenca, ktorého bola zoo nútená utratiť. Chlapci sa na miesto svojho vyčíňania vrátili. Na čo?

Zahraničie

Traja žiaci českej základnej školy to svojou „návštevou“ v zoo v Jihlave dotiahli až do zahraničných médií, dokonca aj tie totiž informovali o tom, ako malí agresori v marci tohto roku vo výbehu nedali pokoj plameniakom, až z toho museli jedného utratiť. Chlapci po svojom vyčíňaní zo zoo ušli zadným vchodom. Ďaleko nedobehli, strážnici ich dolapili. Na miesto činu sa nespratníci po mesiaci vrátili opäť.

Ešte nezaplatili

Aj s vzhľadom na nízky vek útočníkov došlo totiž k tzv. mimosúdnej dohode medzi zoo a ich rodičmi. Ako informuje portál iDnes.cz, rodičia sa niekoľko dní po útoku prišli za správanie svojich potomkov ospravedlniť a dohodnúť na spôsobe úhrady škody. Zoo ponúkli aj pomoc s upratovaním areálu zoo a na brigádu mesiac po incidente skutočne prišli a zobrali aj malých nespratníkov. V zoo zametali prístupové cestičky.

Podľa hovorcu zoo Martina Maláča dohoda znela, že rodičia prídu pomáhať, keď bude treba a teda žiadne obstávanie nehrozí. Ako ďalej informuje web iDnes.cz, škoda za plameniaka, ktorá bola vyčíslená na niekoľko desiatok tisíc českých korún zatiaľ uhradená nebola.

Zub za zub

Incident vyvolal pobúrenie u verejnosti a na internete sa objavilo množstvo nenávistných komentárov v duchu hesla oko za oko. Zoo už podľa jej hovorcu incident rozpitvávať nechce, čo sa stalo, už sa neodstane. Maláč si myslí, že chlapci svoj čin oľutovali a nič podobné už nespravia.

„Keď čítate, že tým chlapcom mal niekto tiež zlámať nohy alebo ich dokonca zabiť, to sú veľmi hlúpe reakcie. Stále je potrebné brať to ako detskú nerozvážnosť, aj keď za ňou stojí smrť plameniaka,“ povedal iDnes Maláč na margo nenávistných komentárov na internete.

Zahraničie
  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu plus7dni@7plus.sk.