ANKETA: Je štrajk učiteľov vydieranie, ako tvrdí Fico?

Ako na otázku: Myslíte si, že štrajk učiteľov je vydieranie, ako ho označil premiér Fico? odpovedali známi Slováci? Podeľte sa o svoje názory.

KATARÍNA ZAVACKÁ: ?

Z jeho pohľadu možno. Podstatné je, aby v marci všetci učitelia a ich rodinní príslušníci prišli „niečo urobiť pre tento štát“. To isté platí pre sestry. Inak budú mať ďalšie 4 roky dôvod na štrajky.

MIROSLAV CIPÁR: NIE

Ba naopak, obdivujem trpezlivosť učiteľov, s akou čakali na splnenie sľubov.

EMMA TEKELYOVÁ: NIE

Slovensko ako soľ potrebuje dobrých učiteľov, viac než stále pribúdajúcich politikov, strany a úradníkov, ktorí žijú z daní občanov.

MICHAL HVORECKÝ: NIE

Štrajk je ústavné právo. Učiteľov podporujem. Vzdelanie by sa malo stať prioritou štátu.

JOZEF GOLONKA: ?

Nenazval by som to vydieraním, ale ovplyvňovaním volieb. Tieto požiadavky si mali naši učitelia dávať pred pol rokom. Štrajky krátko pred voľbami nie sú vhodné, pretože to vyzerá, že pracujú pre inú politickú stranu.

DANIEL BROGYÁNYI: ÁNO

Doktora Fica neoklamú. Veď jeho manželka Svetlanka je tiež učiteľka a bez problémov mu mohla kúpiť hodinky za 20-tisíc eur.

MIROSLAV KUSÝ: ÁNO

Každý štrajk je posledná možnosť, keď sa už nedá dohodnúť po dobrom, teda vydieranie.

ZUZANA WIENK: NIE

Premiérove slová pôsobia ako limuzínová slepota, z ktorej nedovidí na tvrdý život učiteľov, sestier či iných. Zrejme mu vo výhľade bránia stovky miliónov rozhádzaných v predražených tendroch a stimuloch pre široký okruh spriaznených.

05.02.2016 15:29 Hana:Milí učitelia, Vydržať!!! V jednote je sila!!! Aj keď viem, že zloby, nenávisti a zastrašovania si užívate až príliš!!! Odkaz pre "neštrajkujúcich" učiteľov: Nie je vám trápne nechať kolegov napospas neschopnej vláde, ktorá 8 rokov doviedla školstvo na pokraj priepasti?! Dokedy sa budete krčiť pred silnejšími? Veď politici kašlú na vás - oni potrebujú ostať pri koryte a svojimi ohnutými chrbticami to svojim kolegom sťažujete. Hore hlavy! Ste elitou národa? Konajte!!! A my rodičia tiež!!!05.02.2016 15:29 Vladimír Križan:To sa teda pýtate tých najmúdrejších?- na nazdar!!!05.02.2016 15:29 Rudolf:Z vyššieuvedených jedine "žiletka" ešte nestratil súdnosť.05.02.2016 15:29 bosho:som byvaly pedagog. pracu v oblasti skolstva som nechal pre neucast v ksc a kss, no prisli lepsia c asy, seriozni pracovnici byvali stbaci , komunisti szmaci a ti drzia jednych nad vodou a druhych pod vodou.ti druhi su ucitelia,zdravotne sestry a ostatna bedac,dakujeme05.02.2016 15:31 Eva Geffertova:Ano je to vydieranie. Ktori z tych ludi, ktorych uvadzate v ankete chodi riadne do prace? Preco nerobite anketu medzi ludmi, ktori si musia na svoj zivot riadne zarobit? Mimochodom, vedomosti deti klesaju klesaju, nech mi nik netvrdi, ze za to mozu didakticke pomocky alebo nizke platy. Ucitelia si sami nedokazu definovat svoje postavenie a obhajit svoju osobnost, co cakaju, ze to za nich urobi Draxler alebo FicoNájdených 5 záznamov.