Takto vyzerá ospravedlnenie týždenníka na desiatkach strán.

Absurdné rozhodnutie: Týždenník Plus 7 DNÍ sa musí ospravedlniť na desiatky strán!

Toto je vrchol! Týždenník PLUS 7 DNÍ musel v spore s exposlancom za SNS Štefanom Zelníkom uverejniť obrovskými písmenami ospravedlnenie až na 54 stranách! A aj keď na nezmyselnosť rozsudku upozorňovali, odvolací aj exekučný súd verdikt potvrdili.

V spomínanom článku, ktorý zabral pred štyrmi rokmi v časopise 2,5 strany, týždenník okrem iného vyjadril pochybnosti, či niekdajší poslanec vládnej SNS Štefan Zelník nevyužil svoje politické kontakty na získanie eurodotácie pre svoju firmu.

Okrem ospravedlnenia na 54 strán exposlancovi súd prisúdil nemajetkovú ujmu 33 200 eur a jeho firme ďalších 22 100 eur. Ospravedlnenie bude zverejnené v aktuálnom vydaní týždenníka. Rozsah čísla sa tak musel rozšíriť z pôvodných cca 130 strán takmer o polovicu. Gramatické chyby a preklepy sú zámerné, pretože vychádzajú zo súdneho rozhodnutia, a sú tak výsledkom trestu.

Foto: Plus 7 DNÍ

Výsmech

„Súdne rozhodnutie zverejniť ospravedlnenie v takej forme je výsmechom našej justície,“ povedal Miloš Luknár, šéfredaktor týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Foto: Plus 7 DNÍ

Spor rozhodoval Okresný a Krajský súd v Žiline, pričom ako svedok vypovedal v prospech Zelníka aj známy žilinský sudca Pavol Polka a sudcova manželka bola Zelníkovou právnou zástupkyňou.

Je paradoxné, že súd v právoplatnom rozsudku uložil zverejniť ospravedlnenie v čísle 42 z roku 2009, teda tri roky predtým, ako o tom rozhodol.

Foto: Plus 7 DNÍ

Foto: Plus 7 DNÍ


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].