Akcia Mlynček: Jednu z obetí mafiánskeho účtovania pomleli v mlynčeku na mäso!

Dunajskostredské podsvetie začalo odkrývať svoje dobre strážené tajomstvá. Prehovorili kľúčoví svedkovia viacerých mafiánskych vrážd a padli prvé obvinenia.

Domov

Polícia našla telá niekoľkých obetí, zatiaľ však nie je známa ich totožnosť, čaká sa na výsledky porovnávania DNA,prezradil zdroj blízky vyšetrovaniu.

Na vraždách sa podieľali viacerí ľudia z gangu Lajosa Sátora. Obeťou svojich bývalých kumpánov sa mal stať aj on sám a jeho pozostatky by mali byť medzi nájdenými obeťami.

Na zavraždení Sátora sa dohodli Kristián K., Lehel H. a Ferenc Z. prezývaný Šrek. Kristián zaobstaral zbraň a tou potom Lehel Sátora zastrelil. Stalo sa to 2. decembra 2010.

Sátor na archívnej snímke s dcérkou Jessi. Dnes je z nej dospelá žena. Foto: archív

Kristián spolu so Šrekom zaobstarali aj báger, ktorým telo zastreleného bosa mafie zakopali na pozemku Lehela H. Svedkovia pre týždenník PLUS 7 DNÍ už v roku 2011 tvrdili, že na tomto pozemku v Čótfe pri Dunajskej Strede je zakopaných viac tiel.

Polícia tento týždeň vykopávala obete na viacerých miestach. Prehľadali už spomínané mafiánske pohrebisko na pozemku podnikateľa Lehela H. v Čótfe, kde sa pred niekoľkými rokmi našli aj telá zavraždených bratov Csabu a Szilárda Raiszovcov.

Lehel H. je podľa informácií týždenníka PLUS 7 DNÍ jedným z kľúčových svedkov. Špecialisti prehľadávali aj pozemok pri rodinnom dome jedného z podozrivých, Ferenca Z. alias Šreka v obci Číčov v komárňanskom okrese.

Na jar v roku 2011, kedy polícia vykopala telá bratov Raiszovcov, sa Lehel, Kristián a Šrek zľakli. Sátorovu mŕtvolu vykopali a mali ju preniesť a zahrabať na pozemku rodinného domu v Číčove. Podľa informácií PLUS 7 DNÍ sa však pri policajnej akcii v Číčove nič nenašlo.

Vraždy boli prevedené veľmi brutálnym spôsobom. Bratislavské “sýkorky” z mafiánskej skupiny Sýkorovcov boli popri týchto ľuďoch iba slabí učni,skonštatoval náš zdroj.

Pozrite si výpoveď susedov podozrivého Ferenca Z.:

Jednému z právnych zástupcov údajne pri výpovedi, v ktorej sa detailne rozoberal spôsob, ako sa v mlynčeku pomlelo telo jednej z obetí, prišlo nevoľno.

Súbežne s hľadaním pozostatkov obetí v Číčove prebiehala ďalšia policajná akcia aj v Dunajskej Strede. Aj pri nej polícia zadržala niekoľko ľudí a mali sa nájsť ďalšie dve obete z radov takzvaných bielych koní, ktorí mali figurovať v obchodoch s cigaretami z čiernej výrobne. S podsvetím mal spolupracovať aj vysokopostavený policajný dôstojník, ktorý vynášal informácie o vyšetrovaní.

Ďalšie detaily o vraždách a páchateľoch si prečítajte v budúcom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Domov