Aký otec taký syn: Syna mafiánskeho bosa odsúdili za vydieranie!

Týždenníku PLUS 7 DNÍ sa podarilo zistiť, že aj napriek oslobodeniu spod obžaloby z marenia dražby je už Filip Okoličány zatiaľ neprávoplatne odsúdený za vydieranie. 

Okiho sny

Slová, ktoré vyslovil obávaný muž košického podsvetia Róberta Okoličányho, krátko po prepustení z dlhoročnej väzby v roku 2008 zneli vskutku pôsobivo. Týkali sa budúcnosti jeho staršieho syna Filipa. Boli v nich sny, plány aj vízie.

„Mojím snom je vyprevadiť syna na nejakú prestížnu školu - právnickú, ekonomickú alebo na diplomaciu -, najradšej niekde v Anglicku. Myslím, že môj syn na to má, nie preto, že je môj syn. Viem ho motivovať," povedal muž v podsvetí známy aj pod prezývkou Oki.

Ubehli roky a z Filipa sa nestal úspešný študent práva, ekonómie ani diplomacie. Všetko nasvedčuje tomu, že nádejný poslucháč prestížnej anglickej školy sa vybral v ockových šľapajach.

Len pred pár dňami súd Filipa Okoličányho spolu s otcom oslobodil spod obžaloby v prípade agresívneho zastrašovanie podnikateľa, ktorý sa chcel na Starej prešovskej ceste v Košiciach zúčastniť na dražbe nehnuteľností v hodnote šesť miliónov eur.

No aj keď sa mu v jednej veci s područia zákona, podarilo vykĺznuť, v druhej si vypočul verdikt, ktorý ho zrejme nepotešil.

Na súde: Róbert Okličány a Róbert Nigut sú dnes zatiaľ neprávoplatne odsúdení na doživotie. Pôjde Okiho syn Filip v jeho šľapajách?
Na súde: Róbert Okličány a Róbert Nigut sú dnes zatiaľ neprávoplatne odsúdení na doživotie. Pôjde Okiho syn Filip v jeho šľapajách?
TASR

Na súde: Róbert Okličány a Róbert Nigut sú dnes zatiaľ neprávoplatne odsúdení na doživotie. Pôjde Okiho syn Filip v jeho šľapajách? Foto: TASR

Vydieranie na krku

Košický súd ho koncom júla odsúdil na dva roky väzenia s podmienečným odkladom na tri roky.

Filip Okoličány si totiž podľa obžaloby na Rooseveltovej ulici v Košiciach pýtal od mladíka z Košíc dvetisíceur pod hrozbou smrti. Dôvodom bol údajne zmarený obchod.

Usvedčil Filipa Okoličányho: Syn muža neprávoplatne odsúdeného na doživotie podľa verdiktu súdu vydieral Dominika z Košíc.
Usvedčil Filipa Okoličányho: Syn muža neprávoplatne odsúdeného na doživotie podľa verdiktu súdu vydieral Dominika z Košíc.
archív

Usvedčil Filipa Okoličányho: Syn muža neprávoplatne odsúdeného na doživotie podľa verdiktu súdu vydieral Dominika z Košíc. Foto: Archív

Nezostalo však iba pri vyhrážkach, ale došlo aj na činy. „Na čerpacej stanici pristúpil k autu, v ktorom sedel poškodený. Toho začal biť, kopať a požadoval vyplatenie sumy dvetisíc eur, na čo mu poškodený dal dva kusy päťeurových bankoviek. Poškodenému spôsobil poranenia tváre a hrudníka,“ uviedol Milan Filičko z košickej prokuratúry.

Nuž, uvidíme, čo na odvolanie Filipa Okoličányho ešte povie Krajský súd, no ak ho uzná za vinného, potvrdí sa staré známe, že jablko nepadá ďaleko od stromu.