Beňová to má zrátané. Maďarič prehovoril o pomeroch v Smere

Minister kultúry Marek Maďarič (51) je známy tým, že otvorene prezentuje svoje názory, hoci sa niekedy nezhodujú s tými straníckymi.

Ako smerácky minister sa viackrát postavil voči Andrejovi Dankovi, ktorý ho označil za rozbíjača koalície. Naopak, zastal sa Sulíka, keď ho publicista Havran nazval fašistom. Po roku zhodnotil výsledky svojho rezortu pozitívne, až na financovanie verejnoprávnych médií, ktoré vraj bolo zablokované koaličným partnerom. V najnovšom rozhovore pre PLUS 7 dní odpovedal aj na otázky ohľadom europoslankyne Moniky Flašíkovej Beňovej.

A Flašíkovej kritika na margo ministra vnútra - vyslovila sa za odchod Kaliňáka z funkcie podpredsedu Smeru? Súhlasíte s ňou?

Viete, Monika Flašíková mala veľké vyhlásenia - najmä na sociálnych sieťach - a potom prišla konferencia, kde sme všetci očakávali - keďže sa tak vyjadrila - že dá nejaké vyhlásenia. A nestalo sa nič. Keď prišlo na lámanie chleba, nebola schopná dať vyhlásenie.

Kalkuluje? Blížia sa župné voľby, v ktorých zrejme bude kandidovať a dobre vie, že v Bratislavskom samosprávnom kraji si získa voličov len ak sa bude vymedzovať voči Smeru.

Ja neviem, osobne sa ňou nezaoberám a sú iní politici v Smere, ktorých sledujem aj s určitou nádejou ako sa vyvíjajú a ako môžu pomôcť Smeru. Ona je v Smere služobne už naozaj dlho a nespájam si ju s budúcnosťou Smeru.

Viac si prečítate v najnovšom čísle PLUS 7 dní.


  • sel
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].