Stret Taliana s expolicajtom skončil škodami na luxusnom Bentley i modrinami.

Bentley verzus BMW: V centre Bratislavy sa pobili expolicajt a Talian

Kým expolicajt z Bentley viní z útoku Taliana a ukazuje modriny i rozbité auto, cudzinec z BMW sa vyhlasuje za obeť.

Bola to najsledovanejšia správa dňa. Bývalý policajt v luxusnom Bentley vraj napadol v centre Bratislavy vodiča BMW, ktorý zastal na priechode, a tým mu znemožnil pokračovať v jazde. Ten vzápätí svojím autom narazil spredu aj zozadu do drahého športiaka.

Roztržka vyvolala vzájomné osočovanie oboch strán, rozdielne mediálne výstupy, ale aj vášnivé diskusie o agresivite za volantom a policajných boháčoch.

Konflikt, ktorý rozdelil spoločnosť na dva tábory, vyšetruje polícia. Strážcovia zákona už začali trestné stíhanie za prečin výtržníctva a za prečin poškodzovania cudzej veci.

Cudzinec verzus expolicajt

Bratislavskí policajti zverejnili minulý týždeň informáciu o incidente medzi vodičom BMW a Bentley Continental. Dôvodom boli množiace sa nejasnosti v prípade, preto sa muži zákona obrátili na prípadných svedkov zrážky s prosbou o pomoc pri jej objasnení.

Konflikt zaujal širokú verejnosť najmä v súvislosti s komfortným vozidlom značky Bentley Continental a jeho šoférom. Za volantom auta, ktorého hodnota sa môže vyšplhať na viac ako dvestotisíc eur, totiž sedel bývalý šéf cudzineckej polície Ľubomír Smetana.

Keďže jedným z aktérov konfliktu bol expolicajt, zakrátko po zverejnení informácie sa objavili špekulácie o zvláštnych okolnostiach pri vyšetrovaní incidentu. Polícia oboch zainteresovaných vypočula a prepustila. Tvrdí, že postupovala v súlade so zákonom a ministerstvo vnútra nevidí dôvod na kontrolu.

Týždenník PLUS 7 DNÍ oslovil obe strany incidentu. Bývalý šéf cudzineckej polície Ľubomír Smetana s rozhovorom súhlasil. Rovnako reagoval aj obchodník s umením Alberto Matteo Torri. Jediná vec, v ktorej sa zhodli, bolo, že Talianovo BMW stálo na priechode pre chodcov. Potom už má každý svoj vlastný príbeh.

Kto z koho?

„Keď som ho nevedel obísť, zatrúbil som. Nereagoval, tak som vyšiel z auta a povedal som mu, že tam nemôže stáť, že porušuje zákon a bráni prejazdu áut aj chodcom, ktorí ho museli obchádzať po hlavnej ceste,“ začína svoje rozprávanie expolicajt Smetana. Tvrdí, že keď išiel telefonovať policajtom, aby situáciu riešili, ozval sa náraz.

„Vtom, ako som sadol do auta a začal vyťukávať číslo, počul som, ako mi asi päťkrát buchol dverami do boku auta,“ pokračuje a ukazuje škody na vozidle - údajný výsledok Talianovej reakcie.

Torri to však vidí celkom inak. „Bez výzvy prišiel k môjmu autu, začal búchať na sklo a vulgárne sa vyjadrovať. Bol som zamknutý. Keď som otvoril dvere, udreli do boku jeho auta. Možno si to urobil aj on sám, ako ich potiahol,“ ponúka Talian vlastnú verziu toho, ako došlo k poškodeniu Bentley.

Po slovnej výmene nasledovalo fyzické napadnutie, ktoré každá zo zainteresovaných strán opisuje úplne inak. Zatiaľ čo Torri hovorí, že skončil s rozbitou perou a krvavý na volante svojho BMW bez toho, aby sa čo i len dotkol expolicajta, ten nám ukazuje modriny na ruke aj nohe.

Obaja sa odvolávajú na lekárske správy, ktoré zranenia po incidente potvrdzujú. Zatiaľ čo Smetana hovorí, že sa bránil a Torriho vtlačil späť do auta, Talian sa dušuje, že sa expolicajta ani nedotkol. Obaja na adresu toho druhého tvrdia, že sa správal ako nepríčetný.

Bez obvinenia

Po slovnej i ručnej výmene názorov sa však konflikt mužov neskončil. Nasledoval zvrat, ktorý pripomína skôr scenár z lacnej kriminálky ako realitu. Fakt je, že na oboch automobiloch sú zjavné znaky poškodenia, ktoré vznikli po roztržke. Torri nastúpil do BMW a nacúval do protivníkovho vozidla.

„Chcel som mu zablokovať cestu, aby neušiel,“ zdôvodňoval zvláštne konanie Talian. Expolicajt dopĺňa: „Zaradil jednotku a začal ma odtláčať zo smeru jeho jazdy. Bola to taká sila, že trojtonové auto posunul asi o pol metra.“ Vzápätí ukazuje na koleso a pokrivený blatník Bentley. Škodu vyčíslil minimálne na dvadsaťtisíc eur.

Polícia odmietla čokoľvek v prípade komentovať. „Vyšetrovanie pokračuje a vzhľadom na zachovanie jeho objektívnosti nemožno v súčasnosti poskytnúť bližšie informácie. Obvinenie proti konkrétnej osobe doposiaľ nebolo vznesené,“ informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Záhadné Bentley

Verejnosť nezaujalo len bývalé povolanie jedného z aktérov konfliktu, ale i fakt, že sedel za volantom luxusného automobilu. Pýta sa, kde vzal bývalý štátny zamestnanec na drahé Bentley Continental. Smetana upozorňuje, že automobil mu nepatrí.

„Nie je moje. Živím sa tým, že robím poradenstvo zahraničným podnikateľom, ktorí chcú u nás podnikať. Bentley patrí ruskej firme, s ktorou dlhodobo spolupracujem a ktorá ma požiadala, aby som zabezpečil jeho vyčistenie a predaj.“

V úzadí expolicajta za volantom Bentley zostáva Alberto Matteo Torri. Ako nám však potvrdila jeho manželka, v minulosti už zažil „šoférsku“ zrážku, keď nabúral do zaparkovaného auta svojho suseda. Roztržku riešili aj policajti.

„To však bolo niečo úplne iné. To bolo auto suseda, s ktorým máme súdny spor. Hádka bola, ale tam boli všelijaké iné okolnosti, nebolo to úmyselné. Prípad nakoniec riešili dopravní policajti ako priestupok,“ ozrejmila manželka Petra.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].