Peter Bielický hľadal svoje obete na sociálnych sieťach s úmyslom vyžmýkať z nich peniaze.

Casanova z internetu vyviazol s podmienkou, naivné ženy klame ďalej

Ženy obalamutené zákerným milencom si zobrali v zamestnaní dovolenku, aby mohli na vlastné oči vidieť jeho odsúdenie.

Do redakcie sme dostali mail nasledujúceho znenia: „O Petrovi Bielickom ste písali v PLUS 7 DNÍ ako o internetovom casanovovi z Banskej Bystrice a bol to veľmi adresný článok, na základe ktorého sa kauza nezamietla pod koberec."

"Chcela by som vás veľmi pekne poprosiť, aby ste znova napísali o tomto podvodníkovi, ak by sa dalo, tak aj s fotkami. Potrebujem ochrániť svoju sestru, ktorá je doňho bláznivo zamilovaná a neverí mi, čo je dotyčný pán zač. Ďakujem vám za celú našu rodinu.“

Čitateľka sa na nás obrátila v čase, keď banskobystrický plejboj podpisoval dohodu o vine a treste. Pre peniaze podvodne vymámené od dôverčivých žien bol odsúdený na dva roky podmienečne.

Sex a peniaze

Nedá sa povedať, že by tridsaťjedenročný Peter oplýval neodolateľným šarmom, hoci oklamané ženy ho opisovali presne v tomto duchu. Jeho čaro spočíva skôr v schopnosti presvedčivo klamať. Takmer všetky „svoje“ ženy si vytypoval na sociálnych sieťach. Vyhľadával zrelé nezadané slečny zúfalo túžiace po partnerovi, mladé osamelé matky aj vydaté ženy sklamané vlastným manželstvom.

Blondíny i čiernovlasé, statné i drobné, bolo mu to jedno. Podstatné bolo, aby mali nejaký ten groš. Stačila jediná zmienka, že si dotyčná, inak žijúca od výplaty k výplate, zobrala pôžičku a bola vhodným cieľom pre Petra. Nevadilo mu, že z požičaných peňazí sa mladá žena chystala zabezpečiť pekné Vianoce pre syna. Peter ju rýchlo presvedčil, že vianočný darček počká.

Z ľahko dostupných informácií, ktoré nešťastnice dobrovoľne zverejňovali na sociálnych sieťach alebo na čete, dokázal vystavať vždy inú, adresnú stratégiu útoku, pričom súbežne udržiaval niekoľko vzťahov. Aj túto skutočnosť dokázal zúročiť. Od jednej ženy si požičal auto, ďalšiu na ňom vyvážal.

Na sex došlo obyčajne veľmi rýchlo po prvom stretnutí. K nemu sa pridružilo Petrovo vyznanie nekonečnej lásky a okamžité mámenie peňazí.

Tvrdil, že v núdzi sa ocitol pre problémy s fiktívnym obchodným partnerom alebo ho okradli, alebo mal na krku dopravný priestupok a nevyhnutne potreboval podplatiť policajtov. Deklaroval pri tom, že ide len o pôžičku, ktorú zaručene a v krátkom čase vráti.

Čítajte viac:

Internetový casanova obral o peniaze 30 žien. Vraj mal rád každú

Vyvolával ľútosť

Ženy mu požičiavali najprv z vlastných úspor, neskôr boli ochotné kvôli nemu sa zadlžiť. Jedna si v noci zobrala taxík a išla zobudiť kolegyňu, aby mu pre Petra požičala, iná si zas pre Petrove modré oči zobrala až tri úvery - prvý v banke a za ďalšie dva sa upísala nebankovkám.

Prečo boli tieto ženy ochotné ohrozovať existenciu svojich rodín či minimálne komplikovať vlastný život? „Bolo mi ho ľúto,“ vysvetľovala tridsaťsedemročná asistentka Maťa. „Celý čas som mala pocit, že mu musím pomôcť. Presvedčil ma, že má rakovinu a nádor v žalúdku mu operovať nemôžu. Dostávala som esemesky o tom, ako vracia krv.“

O mliaždení detských hláv

Precitnutie prišlo po tom, keď ženy zatlačili na Petra, aby im požičané peniaze vrátil. Až vtedy pochopili, na akého človeka na internete natrafili.

„Povedala som Petrovi, že ak mi pôžičku nevráti, dám to na políciu, a on sa mi začal vyhrážať. V esemeskách mi písal, že podreže krk mojim trom deťom, rozmliaždi im hlavu, hodí ich do Hrona,“ opisovala Petrove šialené praktiky Jana, tridsaťdeväťročná zdravotná sestra.

Tridsaťdvaročnú Katarínu Peter zase uisťoval, že ak neprestane s vrátením peňazí otravovať, jeho kamaráti si radi kopnú do jej hlavy, zrátajú jej všetky kýptiky a aby sa náhodou nestalo aj to, že jej zmizne dieťa.

Štyridsaťštyriročnej rehabilitačnej sestre Zuzane sa vyhrážal zverejnením videa ich sexuálneho styku. „Vedela som, že také video existuje, a tiež, že je schopný zverejniť ho."

"Ozvala sa mi pani z Detvy, ktorá s ním mala zlé skúsenosti. S malou dušičkou som šla na políciu a podala som trestné oznámenie. Nebolo to ľahké, ale šlo o moju povesť a povesť mojich dospelých synov,“ hovorila Zuzana. „Mne už nešlo o peniaze. Najhoršie bolo to poníženie.“

Nezmenil sa?

Polícia prípad vyšetrovala so všetkou vážnosťou. Podarilo sa jej zdokumentovať, že Peter si zo zavádzania žien vytvoril životný štýl a vráteniu napožičiavaných peňazí sa bránil gaunerskými spôsobmi. Ako dôkazy v trestnom konaní mali nachystané telefóny s uloženými vydieračskými esemeskami i Petrov počítač so spomínaným intímnym videom.

Lenže podľa prokurátora nešlo o trestný čin a nedal súhlas na pribratie znalcov, ktorí mohli inkriminované dôkazy „vytiahnuť“ z telefónov i počítača. Policajti už potom nemohli robiť nič iné, iba zaistené veci vrátiť majiteľom. Počítač, v ktorom bolo háklivé video, si Peter zobral domov.

Pri príprave článku o ustráchaných a vystresovaných ženách, ktoré mal Peter na svedomí, nám na Krajskej prokuratúre v Banskej Bystrici sľúbili, že preskúmajú zákonnosť postupu vo všetkých dotknutých prípadoch.

Už vtedy bolo jasné, že zvrátiť dôsledky sporného rozhodnutia dozorujúceho prokurátora nebude možné, lebo dôkazy sú už takpovediac v háji. Jedinou nádejou ponížených žien ostávalo, aby Peter Bielický nevyviazol celkom bez trestu. A to sa podarilo.

Za zločin podvodu v štyroch zdokumentovaných prípadoch (samotné oklamané ženy odhadovali, že v skutočnosti ich mohlo byť niekoľko desiatok) vyfasoval dva roky podmienečne.

Dve z oklamaných žien si zobrali v práci dovolenku a prišli na súd, aby na vlastné oči videli, že spravodlivosť Petra celkom neobišla. Sklonená hlava zákerného plejboja a jeho nahlas priznaná vina bola pre ne aspoň čiastočnou satisfakciou. Ako ďalej Peter naložil so svojím životom?

Čitateľka citovaná v úvode článku nám o ňom napísala: „Peter odišiel z Banskej Bystrice, lebo verejné poníženie nezniesol, ale nepoučil sa zo svojich chýb a štýl života vôbec nezmenil. Naďalej vyhľadáva osamelé ženy a ťahá z nich peniaze. Momentálne u jednej takej žije v Piešťanoch.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].