Černákov financmajster Kaštan napísal do PLUS 7 DNÍ: Cibuľu som lúpal vo väzenskej kuchyni zadarmo

Do redakcie sme dostali list z Ústavu na výkon trestu v Žiline ukončený slovami: „S úctou Váš verný čitateľ Miloš Kaštan“.

Niekdajší čelný predstaviteľ černákovského gangu v ňom na dvoch rukou husto popísaných stranách reaguje na nedávno zverejnený článok o jeho výhodách za mrežami.

Spolupracoval s políciou, aby ochránil rodinu

Okresný súd Levice totiž na základe Kaštanovej žiadosti a po splnení zákonom stanovenej podmienky odpykania si jednej tretiny trestu rozhodol o jeho preložení z väznice so stredným stupňom stráženia do oveľa voľnejšieho oddelenia s najnižším stupňom stráženia. Súčasne bol Kaštan prevezený z väznice v Želiezovciach do Žiliny, bližšie k bydlisku svojej rodiny.

Kaštanovi sa nepáči, že sme jeho preradenie pochopili ako odmenu za spoluprácu s políciou a ohradzuje sa voči ironizovaniu jeho výpovedí usvedčujúcich Mikuláša Černáka spojením „Kaštan spieval“. Pripomína, že len vďaka spomínanej spolupráci s políciou jeho brat i manželka s deťmi, ešte stále žijú a tak ho aj v súčasnosti má kto za mrežami navštíviť.

„Po prečítaní Vášho článku môže mať čitateľ dojem, že som sa ocitol v najlepšom možnom väzenskom prostredí, v ktorom sa každú chvíľu môžem pohybovať mimo prostredia ústavu,“ píše Kaštan a s tromi výkričníkmi prízvukuje, že teraz pracuje na uzavretom pracovisku v priestoroch väznice, že počas výkonu trestu nemusel byť ani raz potrestaný za zlé správanie a „na rozdiel od niektorých bossov som vždy riadne pracoval, naposledy štyri mesiace v kuchyni bez nároku na odmenu, za čo som si od Vás vyslúžil rad Zlatej varešky.“

Verný čitateľ PLUS 7 DNÍ: Tak sa podpísal bývalý Černákov financmajster.
Verný čitateľ PLUS 7 DNÍ: Tak sa podpísal bývalý Černákov financmajster.
Ľudmila Lacková

Verný čitateľ PLUS 7 DNÍ: Tak sa podpísal bývalý Černákov financmajster. Foto: Ľudmila Lacková

Pod pojmom „niektorí bossovia“ myslel Kaštan zrejme Mikuláša Černáka, ktorý sa za mrežami od práce rozhodne nepretrhne.

O spisovateľoch a bubeníkoch v base

K narážke na Černáka sa Kaštan vrátil ešte v závere listu: „Vo väzniciach dnes nájdete vášnivých ,spisovateľov, spevákov, bývalých bubeníkov’, ktorí mali, či majú výhody, o ktorých sa Vám ani nesníva.“

Ako je známe, knihu vo väzení napísal práve Černák a najznámejším mafiánskym bubeníkom je Juraj Billik, prezývaný Čapatý. Hrával napríklad s Marianom Greksom a zároveň robil bodyguarda poslednému mafiánskemu bosovi starého typu Róbertovi Lališovi alias Kýblovi.

S komfortom vo väzení týchto mužov sa vraj Kaštan nemôže ani len porovnávať. „Veď uznajte,“ nalieha Kaštan, „čo je len také zaujímavé na cibuli, ktorú lúpem bez nároku na odmenu?“