Predseda SNS Andrej Danko by chcel prísnejšie majetkové priznania. Od seba ale nezačal.

Chce vraj prísnejšie majetkové priznania politikov: Čo tak začať od seba, pán Danko?

Šéf parlamentu Andrej Danko by rád zaviedol prísnejšie pravidlá pre zverejňovanie majetkových priznaní. V tom jeho však na stránke Národnej rady chýbajú čísla parciel nehnuteľností, ktoré mnohí iní uvádzajú.

Len pred pár dňami zverejnila Národná rada SR na svojej stránke majetkové priznania verejných funkcionárov. Dozvedeli sme sa tak, síce dosť okliešťene, koľko zarábajú vo verejnej funkcii a mimo nej. Niektorí vyplnili priložené kolónky presne, iní sa nepovinným vyhli. Predseda parlamentu a SNS priznal, že má napríklad trávnaté porasty, dve vinice, dve záhrady, rozostavaný rodinný dom, postavený rodinný dom, byt, tri garáže a tak ďalej.

Na rozdiel od iných, napríklad aj premiéra Roberta Fica, však neuvádza katastrálne územia a parcelné čísla svojich nehnuteľností. Možno by pomohlo, nielen zriaďovať pracovné komisie na sprísnenie majetkových priznaní, ale ísť sám príkladom a vypĺňať aj súčasné majetkové priznania naplno.

Ja som im to dal, oni to tam nenapísali!

Na rozdiel od iných, napríklad aj premiéra Roberta Fica, však v jeho zverejnenom priznaní nenájdete katastrálne územia a parcelné čísla nehnuteľností.

„Do prílohy som dodal listy vlastníctva,“ bráni sa predsesa parlamentu. V samotnom formulári však tieto kolónky nevyplnil a tak ich na stránke nenájdete. Možno treba len poriadne čítať návod na vyplnenie, pán predseda.