SNS

Najskôr Kvietik, teraz ministerka. Danko chystá kandidátov na prezidenta

Zdá sa, že šéf SNS Andrej Danko nenápadne skúša, koho by mohla jeho strana poslať do prezidentských volieb. Tie sa neúprosne blížia a ani rok pred nimi nie je známy ešte žiadny kandidát.

Najskôr hovoril, že ideálnou hlavou štátu by bol známy herec Štefan Kvietik, teraz hovorí o žene. Zdá sa, že Andrej Danko zatiaľ nemá jasnú predstavu o tom, koho by mohli národniari poslať do prezidentského boja.

Na jeseň líder národniarov povedal pre PLUS 7 DNÍ, že Kvietika si vie predstaviť vo funkcii prezidenta. Odpovedal tak v otázke, aký blízky má vzťah s Martinom Kvietikom, zbrojárom, o ktorom sa hovorilo v spojení s finančne veľmi zaujímavou zákazkou na rezorte obrany. „Som rád, že poznám rodinu Kvietikovcov. Pán Štefan Kvietik je múdry, rozhľadený človek a taký istý je jeho syn. Nie je tajomstvo, že pán Kvietik starší je pre mňa vzorom,“ uviedol predseda parlamentu.

Zdá sa však, že dnes je už viac naklonený myšlienke, že by SNS navrhla ženu.

Blondínka alebo brunetka?

Spomenul to v diskusnej relácii cez víkend a aj na sociálnej sieti. „Za SNS máme na rezortoch už dlhšie dve odborníčky, dámy, ktoré si veľmi vážime a výborne sa nám s nimi spolupracuje. Privítali by ste v prezidentskom paláci ženu?“ pýtala sa strana svojich priaznivcov.

Zaujímali sme sa teda, či už je všetko jasné a Danko sa bude rozhodovať medzi pôvabnými ministerkami Gabrielou Matečnou a Martinou Lubyovou.

Jasná odpoveď o tom, v akom štádiu sú úvahy strany, či rozhoduje predovšetkým predseda a ktoré tváre testujú, neprišla. „SNS bude mať predsedníctvo v letných mesiacoch, ktoré rozhodne o kandidátovi,“ odpísala stroho riaditeľka kancelárie predsedu SNS, Zuzana Škopcová.

Národniari, podobne ako Most-Híd, Smer, ohlásili, že do prezidentských volieb chcú nominovať vlastného kandidáta. Možno si myslia, že by mal väčšiu šancu ako koaličný.

  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].