Prirýchle tempo: Exmodelka si našla lukratívny džob v kancelárii Andreja Danka. Pod parlamentnou strechou vydržala len niekoľko mesiacov.

Parlamentná rýchlovka: Čo robila sexi modelka a dcéra Ľuba Gregora u Andreja Danka?

Dcéra herca Ľuba Gregora si uchmatla lukratívny džob v kancelárii predsedu parlamentu.

Zprehliadkového móla rovnými nohami do štátnej správy. Práca na najvyšších poschodiach slovenskej politiky učarovala ďalšej mladej fešande. Ambiciózna dcéra slovenského herca Ľuba Gregora (†73) a exmodelka Adriana Gregorová zamierila do kancelárie šéfa parlamentu, no dlho sa tam neohriala. Exkluzívne pre týždenník PLUS 7 DNÍ Gregorová prezradila, prečo jej práca po boku Andreja Danka nesadla a s lukratívnym miestom sa musela rozlúčiť.

Šéf vorkoholik

Stres, more zodpovednosti a šialený kolotoč povinností. Zrejme tieto faktory stáli za Adrianiným nečakaným rozhodnutím. „Ukončila som pracovný pomer v Národnej rade, pretože pracovné tempo je tam naozaj veľmi náročné,“povedala Adriana týždenníku PLUS 7 DNÍ. Ako hlavná referentka v parlamentnej kancelárii skončila koncom marca, po pár mesiacoch.

Dodala tiež, že práca po boku Andreja Danka nebola vždy jednoduchá. „Viete, ako to je okolo pána predsedu. Keď je schôdza, išlo sa niekedy až do večera. Som na to, samozrejme, zvyknutá, keďže mám nejaké skúsenosti v tejto sfére. Mám štvorročnú prax v štátnej správe, neocitla som sa tam len tak, akoby ma vytiahli z klobúka,“ smeje sa Dankova bývalá dlhonohá posila.

Nie je žiadne tajomstvo, že v blízkosti Andreja Danka sa to sexicami s ladnými krivkami len tak hemží. Zatiaľ čo doma rozmaznáva vnadnú televíznu redaktorku Simonu Frantovú, ani fluktuácia krások v jeho práci nie je nič nezvyčajné. Status parlamentnej hovorkyne donedávna držala pevne v rukách brunetka Eva Kliská a v Slovenskej národnej strane na podobnej pozícii mesiace pôsobila exmodelka Júlia Kollárová.

Gregorová prezradila, že za jej náhlym odchodom bolo okrem nezvládnuteľného pracovného tempa čosi iné. „Mám tri mesiace pred štátnicami a, ako iste chápete, musím sa učiť,“ ozrejmila. Gregorová sa pred rokmi rozhodla vymeniť modelingové mólo za školskú lavicu a pustila sa do štúdia práva. Priznala, že právo si vybrala tak trochu na truc. „Nebol to môj sen, skôr som si to presadila, lebo tatino chcel, aby som pokračovala v jeho šľapajach, chcel, aby som šla na herectvo. Nakoniec som sa rozhodla pre právo, ktoré ma naozaj baví,“zakončila.

Hviezda modelingu: Gregorová skúšala v minulosti šťastie v súťaži krásy Miss Universe SR.
Hviezda modelingu: Gregorová skúšala v minulosti šťastie v súťaži krásy Miss Universe SR.
Foto: Emil Vaško

Fluktuantka

Gregorovej parlamentná „rýchlovka“ nie je prvým pokusom zažiariť medzi politickými mocipánmi. Od roku 2015 vypomáhala v rezorte pôdohospodárstva. „Pôsobila na rôznych asistentských pozíciách. V kancelárii v sekcii rozvoja vidieka a priamych platieb, v odbore realizácie a ako asistentka štátneho tajomníka Gabriela Csicsaia,“ povedali nám na ministerstve. Gregorová sa na dvojročnú skúsenosť z ministerstva nesťažuje.

Potom si odskočila na ministerstvo školstva, kde pracovala ako radkyňa v rámci osobného úradu. Na ministerstve si zbalila kufre rekordne už po mesiaci. Gregorová sa rozhodla zažiariť vo sfére, ktorú majú pod palcom vo veľkej miere najmä mocní muži. Majú to krásne ženy v tomto smere ľahšie? „Mladé baby to nemajú o nič jednoduchšie a najmä tie, ktoré majú slávneho rodiča. Otca si nadovšetko vážim, automaticky však každý vidí jeho prácu. Pritom si sama chcem vyšliapať chodníček,“ zauvažovala.

Exmodelka

Gregorová laškovala s modelingom dlhé roky, no v súčasnosti túto kapitolu svojho života berie ako tínedžerský exces. „To boli pubertiacke roky a brala som to ako brigádu. Rodičia ma nikdy neviedli touto cestou a otec bol úplne proti tomu,“ zaspomínala na roky na móle. Svojich pätnásť minút slávy vo fachu predsa len zažila. V roku 2016 postúpila do semifinále Miss Uni­verse. Sklamaná zostala po tom, ako neprešla sitom šéfky akcie Silvie Lakatošovej a finále prestížnej súťaže krásy jej uniklo pomedzi prsty.

Z jej postupne rozbiehajúcej sa kariéry modelky nebol v tom čase dvakrát nadšený ani jej otec Ľubo Gregor. „Tak nepostúpila. No a čo. Nič sa nedeje. Som rád, že nepostúpila. Aspoň bude doma a bude chodiť do školy,“ prezradil pre denník Plus JEDEN DEŇ v roku 2016 Gregor. Adriana na modeling v súčasnosti spomína s úsmevom na tvári. „Porobila som nejaké prehliadky a fotenia, objavil ma Miro Šimonič, manažér Adriany Sklenaříkovej. Nikdy som však ani nevycestovala do zahraničia. Takto sa to robiť nedalo,“ poodhalila.

Sviečka za otca

Gregorovej otec, herec Ľubo Gregor, sa pred dvoma rokmi odobral do hereckého neba, no, ako sama hovorí, neprejde deň, aby naň­ho nemyslela. „Mám doma vystavenú jeho fotku a každý deň pri nej zapálim sviečku. Niekedy sa s ním aj rozprávam, keďže mi často dával múdre rady do života,“ priznáva dojatá Adriana.

Otca často sprevádzala na množstve spoločenských a prominentných akcií. Aj keď sa nikdy nedala na hereckú dráhu, mala k umeniu viac než blízko. „Mám veľký vzťah k divadlu, často ho navštevujem,“ prezradila. Keď však príde reč na „tatina“, ako ho stále familiárne volá, nedokáže skryť emócie. „Samozrejme, že mi veľmi chýba, bol to najdôležitejší človek môjho života,“spomína.

Prečítajte si tiež:


VIDEO Plus 7 Dní