Hlina by si podľa svojich slov s Ficom poradil. Jedol by vraj cez slamku. Ale Robert Fico urobí tisíc kľukov...

Drsniak Hlina ako Rocky: Ak mi dá Fico facku, bude jesť cez slamku!

Alojz Hlina sa facky od predsedu vlády Roberta Fica nebojí. Hoci vstúpil do Kresťanskodemokratického hnutia, pravidlo o nastavení druhého líca neuznáva.

Naši politici sú občas ako samčeky šimpanzov. Najnovšie sa nafúkol premiér Fico. Alojz Hlina ho vraj tak dožiera, že keby sedel v parlamente, struhol by mu facku. Nový člen klubu Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) však nie je žiaden niktoš. Jednu bitku v Národnej rade už za sebou má. A úspešnú.

Zobrať občiansky

Premiérovi sa nepáči, ako Hlina vystupuje v parlamente ani jeho vstup do KDH. Štandardné politické strany by si vraj nemali medzi seba brať bláznov a polobláznov. Hlina sa totiž značne angažoval v kauze Váhostav. Organizoval protesty pred sídlom spoločnosti a do parlamentu dokonca doviedol veriteľov.

„Ak by som ja sledoval môjho poslanca poslaneckého klubu, napríklad to, čo vystrája pán Hlina, člen poslaneckého klubu za KDH, tak prídem a dám mu rovno facku na zasadnutí Národnej rady,“ uviedol Fico.

Alojz Hlina tvrdí, že by sa premiéra nezľakol, napriek jeho známemu videu, na ktorom v kľukoch prekonal aj vojakov z 5. pluku špeciálneho určenia.

„Neodporúčal by som mu dávať mi facku. Som síce v poslaneckom klube KDH, ale nevyznávam teóriu, že keď ťa niekto udrie na pravé líce, nastavíš ľavé,“ reaguje Hlina. „Pri následnom dokazovaní je dôležité, kto začal a kto sa bránil. A nechcem sa preceňovať, ale viem sa brániť veľmi účinne,“ naznačuje Hlina.

Čítajte viac:

Blázon či spasiteľ? Chcem ľudí naučiť protestovať, tvrdí Hlina

Cez slamku

Facku od Fica by vraj vydržal. „Slovensku by vôbec neuškodilo, ak by premiér niekoľko týždňov dával iba písomné stanoviská a nedeľný obed sŕkal cez slamku,“ dodáva Hlina drsno.

Prezrádza, že v minulosti sa už bránil niekoľkokrát. To, či trénoval nejaký bojový šport, alebo umenie, nám prezradiť nechcel. „Keď už nič iné, mám výhodu, že som ľavák. Aj tí, čo sa vedia biť, čakajú úder skôr z pravej strany,“ hovorí zlý chlapec slovenskej politiky.

Ak by k súboju niekedy došlo, nebola by to prvá Hlinova bitka v Národnej rade. V septembri 2013 sa v pléne vrhol na poslanca za Smer Antona Martvoňa. Zhodil ho na zem zo stoličky.

Hoci Martvoň podal trestné oznámenie, polícia incident vyhodnotila len ako priestupok. Podľa mladého smeráka operovala polícia s veľmi zvláštnym právnym názorom, že verejný činiteľ nemôže napadnúť iného verejného činiteľa. Môže vraj ísť o nebezpečný precedens.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].