Dvojaký meter vlády: Na vilu v Londýne máme, na kaštieľ v Rusovciach nie?

Vyše štyri milióny eur v čudu. Presne tak dopadli všetky doterajšie pokusy o rekonštrukciu schátraného neogotického kaštieľa v Rusovciach. Zatiaľčo táto pamiatka sa zrejme čoskoro zrúti, budova nášho veľvyslanectva v Londýne bude prekvitať.

Na obnovu až 40 miliónov

Podľa informácií, ktoré sa podarilo získať týždenníku Plus 7 dní by si celkové náklady na obnovu rusoveckého kaštieľa vyžiadali až 40 miliónov eur. Pred pár dňami totiž vedúci úradu vlády Igor Federič podpísal zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie súvisiacej s rekonštrukciou kaštieľa, ako i jeho areálu. Štát za ňu zaplatí vyše milióna eur.

Vila na Slavíne: Čo s ňou bude, dnes nevie nikto.
Vila na Slavíne: Čo s ňou bude, dnes nevie nikto.

Vila na Slavíne: Jej osud je zatiaľ vo hviezdach. Foto: Michal Smrčok

Kto ponesie vinu?

Ako to už na Slovensku býva, zrejme nikto. Vinou štátnych úradníkov prišlo Slovensko o milióny, ale potrestaný za rusovecký kaštieľ nebude nikto. A Rusovce nie sú jediné. Chátra aj vila na Slavíne, ktorá mala slúžiť prezidentovi a dnes ani pánboh nevie, čo s ňou bude ďalej. Zato pre slovenské veľvyslanectvo v Londýne sa 6,5 milióna eur našlo.

Slovenské veľvyslanectvo v Londýne: Pre túto inštitúciu sa 6,5 milióna eur našlo.
Slovenské veľvyslanectvo v Londýne: Pre túto inštitúciu sa 6,5 milióna eur našlo.

Budova veľvyslanectva v Londýne: Pre ňu sa 6,5 milióna eur našlo. Foto: archív

Viac o kauze rusoveckého kaštieľa a prehajdákaných miliónoch sa dočítate v najnovšom vydaní týždenníka Plus 7 dní.


  • red
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].