EXKLUZÍVNE FOTO Zničený Procházka: Na krku má ďalšie dlhy

Stratený Procházka sa nedávno zbavil ručenia za Sieť, no vzápätí sa opäť zadlžil!

Bývalý populárny prezidentský kandidát a nádejný líder pravice sa stratil z očí verejnosti pred Vianocami. Koncom januára sme písali, že sa Radoslav Procházka (44) zbavil dlhu. Za stranu Sieť už svojím majetkom neručí. Ako sme však zistili, jeden záväzok má síce vyriešený, iný čerstvo na krku.

Od 21. novembra 2016 figuruje v katastri ťarcha na byt Procházkovcov v bratislavskej Petržalke. Nehnuteľnosť bola pritom nadobudnutá už v roku 2011. Prečo teda prišlo jej založenie v prospech banky až teraz?

Michal Smrčok

„Môže to znamenať napríklad to, že vlastnil byt, nepotreboval peniaze a zrazu potrebuje veľkú sumu peňazí, tak si vzal bezúčelovú hypotéku,“ povedal Maroš Ovčarik z Finančného kompasu, čo mohlo byť za novou pôžičkou Procházkovcov. Peniaze z banky tak môže bývalý líder Siete použiť na čokoľvek, alebo z nich aj žiť. Okrem bratislavského bytu ich majetok zahŕňa ešte rodinný dom v Šamoríne, pozemky vo Vyšnej Boci a Bátorových Kosihoch.

Viac o tom, aké problémy aktuálne rieši Radoslav Procházka, sa dočítate v novom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

Plus 7 dní

Prečítajte si viac o Radoslavovi Procházkovi na Pluska.sk:


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].