Premiér cvičí na hrádzi s manželkou Svetlanou.

EXKLUZÍVNE VIDEO Fico a jeho manželka: Takto ste ich ešte nevideli!

O detailoch operácie srdca sa aj po roku mlčí. Premiér cvičí ostošesť, ale či chodí pravidelne na kontroly tiež nehovorí. Ochranku pri športe robí Robertovi Ficovi občas manželka Svetlana.

Od operácie premiéra Roberta Fica prešiel takmer rok. O zdravotnom stave jedného z troch najvyšších činiteľov však panuje ticho. Lekári mlčia na želanie pacienta, úrad vlády na otázky neodpovedá.

Tajnosti o zákroku

Podľa neoficiálnych informácií podstúpil zavedenie dvojnásobného bypassu. Doktori boli skúpi aj na informácie o dĺžke a priebehu zákroku. Povedali len toľko, že išlo o „kardiochirurgický zákrok“.

Rýchla chôdza: Premiér so závažiami na rukách aj na nohách.
Rýchla chôdza: Premiér so závažiami na rukách aj na nohách.
Matej Jankovič

FOTO: Matej Jankovič

Minulý týždeň fotograf opäť zachytil Roberta Fica pri rannej rozcvičke. Na jeho obvyklom mieste, na bratislavskej hrádzi ho sprevádzali štyria muži a dva psy. Spoločnosť mu opäť robil jeho bratranec a toľko medializovaný pes Lery. Na rukách a nohách mal neoprénové závažia, v rukách činky a poriadne si dával do tela.

Svetlana namiesto ochranky

Ani cez víkend si predseda vlády nedá s tréningom pokoj. Kým cez týždeň ho sprevádza mnohočlenná tlupa, v sobotu mu robila spoločnosť manželka Svetlana. Na hrádzu sa doviezli na jej Range roveri.

Matej Kalina

FOTO: Matej Kalina

Pani premiérová za svojim mužom nezaostávala. Kým on kľukoval, vysokoškolská učiteľka a právnička stíhala výpady s preskokom. V chladné ráno bola zaodetá teplejšie ako Robert Fico. Oblečené mala dlhé nohavice a hlavu jej prikrývala čiapka.

Svetlana zvykla predsedu vlády sprevádzať počas cvičenia aj v minulosti. Potom sa na chvíľu v týchto manželských aktivitách odmlčala. Zdá sa, že hlási svoj návrat. Premiér sa v blízkosti vytrénovanej Svetlany cíti tak isto, že dal voľno aj ochranke.

Bude vás zaujímať

Čítajte viac o Cigánikovej

Čítajte viac o Ficovi

Čo si o Ficových športových aktivitách myslia lekári? Dočítate sa v najnovšom čísle týždenníka Plus 7 dní.

Plus 7 dní

  • red
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].