Debatka poslanca Rašiho a podnikateľa Korbačku v luxusnom hoteli na bratislavskom nábreží. Obom ide o Vietnamcov.

Exminister zdravotníctva prichytený s bohatým podnikateľom. Čo spolu riešili?

Mal sedieť v parlamente, no venoval sa niečomu inému. Smerácky poslanec Richard Raši sa dnes ráno krátko po 9-tej stretol v luxusnom hoteli na bratislavskom nábreží s jedným z najbohatších Slovákov. Týždenník Plus 7 dní ho nakrútil v družnej debate so spolumajiteľom J&T Petrom Korbačkom.

Okolo Rašiho a Korbačku stáli ešte ďalší dvaja páni. Oni v oblekoch, poslanec neformálne v pólo košeli, Peter Korbačka otočený chrbtom na záberoch, v sivom saku. Zhovárali sa spolu vyše 10 minút. Potom si podali ruky a politik odišiel. Zrejme do parlamentu, lebo tam ešte tento týždeň prebieha posledná schôdza pred dlhými letnými trojmesačnými prázdninami.

Prichytený Počiatek: Čo sa dialo v garáži jeho domu?

Debatka poslanca Rašiho a podnikateľa Korbačku v luxusnom hoteli na bratislavskom nábreží. Obom ide o Vietnamcov.
Debatka poslanca Rašiho a podnikateľa Korbačku v luxusnom hoteli na bratislavskom nábreží. Obom ide o Vietnamcov.
Foto: kf

Mimochodom, Rašimu pre biznis stretnutie ušla dôležitá správa. Práve v tom čase totiž vystupoval v pléne národnej rady špeciálny prokurátor Dušan Kováčik. Skupinka zložená zo slovenských podnikateľov a poslanca Rašiho zrejme vymýšľala program pre hostí z Vietnamu. Po tom, ako poslanec a súčasne aj primátor Košíc odišiel, Korbačka s kolegami „naložili“ Vietnamcov do auta a pokračovali v programe.

Pán Košíc: Richard Raši sa za priateľstvo s Pavlom Paškom nehanbí

Len sa pozdravili

Na zaujímavé stretnutie sme sa Richarda Rašiho spýtali. „V Bratislave je dnes delegácia z Hočiminovho mesta (Saigon pozn.red), s ktorým majú Košice podpísané memorandum o porozumení,“ vysvetľoval. Hm, pekná ukážka ako sa dá zvládať kumulácia mandátov. Keď má poslanec sedieť v rokovacej miestnosti, ide skontrolovať, či jeho hostia z ďalekej krajiny majú v 5-hviezdičkovom hoteli taký komfort, ako sa patrí.

Ako primátor Košíc privíta Raši túto delegáciu oficiálne v Košiciach vo štvrtok. Vysvetlenie sa našlo aj pre debatku s bohatým spolumajiteľom finančného žraloka J&T. „A asi mali stretko aj s biznis sektorom,“ povedal Raši. „Pánovi Korbačkovi som podal ruku, ale o jeho programe nemám žiadne informácie,“ dodal vplyvný Smerák.

Luxus pre primátorské zadky: Na čom sa vyváža počas služby občanom Nesrovnal, Raši či Čižmár?

Ctení Vietnamci

Raši tvrdí, že Vietnamci v Košiciach kúpili firmu RWE IT, ktorá sa premenovala na FPT. Vietnamci sú ctení investori, povedal vlani na zahraničnej pracovnej ceste v Hanoji aj premiér Robert Fico. Krajina podľa neho „predstavuje veľké investičné príležitosti pre slovenských podnikateľov“. Priestor na rast investícií vidí najmä v oblasti informačných technológií či bankovníctva.

Foto: TASR

„Som veľmi rád, že pozvanie prijali aj slovenskí podnikatelia, ktorí v pondelok (18.7. 2016) budú na obchodnom fóre a bude sa uzatvárať celý rad konkrétnych dohôd a memoránd o spolupráci," skonštatoval pred rokom Fico.

Premiér spomínal aj snahu Slovenska dotiahnuť investorov na Slovensko: „Vietnam má silnú kapitálovú vrstvu. Budem predstavovať Slovensko ako krajinu pre investičné príležitosti.“ Vyzerá to tak, že vládne plány plní poslanec z Košíc.

Mladý a úspešný: Peter Korbačka je v developérskej brandži uznávané meno. Súčasťou jeho sídla sú viaceré ihriská, bazén aj heliport, kde milionár pristáva so svojou helikoptérou.
Mladý a úspešný: Peter Korbačka je v developérskej brandži uznávané meno. Súčasťou jeho sídla sú viaceré ihriská, bazén aj heliport, kde milionár pristáva so svojou helikoptérou.
Foto: Martin Domok, archív JTRE

Kto je Peter Korbačka (46) - 250 miliónov

Jeden z partnerov skupiny J&T Peter Korbačka vedie v J&T realitnú a mediálnu divíziu. Realitný žralok Korbačka je známy tým, že si svoje súkromie chráni a na verejnosti sa ukazuje pomerne zriedkavo. S rodinou býva v architektonicky zaujímavej vile neďaleko „svojej“ televízie JOJ. Tento vyťažený podnikateľ je známy tým, že sa kvôli časovej úspore často prepravuje vlastným vrtuľníkom, heliport má priamo pri svojej vile.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].