Netradičné podloženie: Kolotoče boli podložené drevenými polenami kvôli nerovnému povrchu, vraj je to v poriadku.

FOTO Kolotoče v Modre: Tomu sa hovorí bezpečnosť!

V Modre to cez víkend žilo tradičnými oberačkovými slávnosťami. Návštevníkov okrem burčiaka a dobrého jedla, zaujalo aj niečo iné. Kolotoče podložené drevenými polenami.

Modranské vinobranie ponúklo typické pohostenie v podobe husaciny a čerstvého chleba, sezónny burčiak, zábavu s dobrou muzikou, ale aj niečo s čím asi nikto nerátal.

K tradičným slávnostiam dnes patria aj kolotoče a atrakcie, po ktorých srdce piští hlavne deťom. Nechýbali ani v Modre. No na prvý pohľad návštevníkov viac ako vidina adrenalínového sa točenia, zaujalo niečo úplne iné – kusy dreva, ktorými boli jednotlivé kolotoče podložené.

„Keby to nebolo v súlade s bezpečnostnými opatreniami, tak tam nestoja,“ odpovedal na otázku, či sú drevené polená pod kolotočmi v poriadku František Sečkár z firmy LunaparkFS, ktorá kolotoče zabezpečila. Atrakcie boli drevenými hranolmi podložené kvôli nerovnému povrchu. „Bola tam šikmina, ktorú je potrebné podložiť podľa vodováhy,“ vysvetlil Sečkár.

Netradičné podloženie: Kolotoče boli podložené drevenými polenami kvôli nerovnému povrchu, vraj je to v poriadku.
Netradičné podloženie: Kolotoče boli podložené drevenými polenami kvôli nerovnému povrchu, vraj je to v poriadku.
Lenka Straková

Netradičné podloženie: Kolotoče boli podložené drevenými polenami kvôli nerovnému povrchu, vraj je to v poriadku.Foto: Lenka Straková

Podľa riaditeľky Kultúrneho centra v Modre, ktoré malo vinobranie pod palcom, Marcely Kvetkovej, firma lokalitu dobre pozná, taktiež ide o spoločnosť s dlhou tradíciou. „Určený priestor je v miernom kopci, terén sme si s firmou spoločne prechádzali, takže si myslím, že mali zvoliť vhodné mechanizmy, resp. typ kolotočov,povedala Kvetková.

Firma s kolotočmi, tak ako každý prenajímateľ, verejnej plochy počas vinobrania, na danom priestranstve zodpovedá za bezpečnosť. „Za bezpečnosť jednotlivých mechanizmov vždy zodpovedá dodávateľ a tak to je aj v prípade kolotočiarov.

„Keď sme pred podujatím videli stavbu kolotočov, pýtali sme sa na statiku a boli sme pánom Sečkárom ubezpečení, že je všetko v poriadku a nemáme sa obávať, že by sa niekomu niečo stalo,dodala Kvetková.

Anketa

Zdá sa vám drevené podloženie kolotočov v poriadku?

Áno 30% Nie 70%Celkový počet hlasujúcich: 250


  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].