Tehotná hovorkyňa Smeru Ľubica Končalová. Kto ju nahradí?

Fica čoskoro opustí jeho pravá ruka. Paradoxne jediná, ktorá má po voľbách dôvod na radosť

Zdá sa, že je medzi Smerákmi jedna z mála, kto má aj po prehre v župných voľbách úsmev na tvári. Hovorkyňa strany Smer-SD Ľubica Končalová (39) je totiž v radostnom očakávaní.

Na otázky, či strana za ňu už našla náhradu a sa po návrate z materskej chce opäť venovať svojim povinnostiam tlačovej tajomníčky sociálnych demokratov, nám zatiaľ neodpovedala.

Samé tehotné

Zaujímavé pritom je, že aj jej predchodkyne ako hovorkyne najväčšej strany na Slovensku skončili vo fukcii práve kvôli narodeniu dieťaťa.

Silvia Glendová sa po materskej do centrály Smeru nevrátila. Krátko potom pôsobila ako hovorkyňa vicepremiéra pre investície druhej Ficovej vlády Ľubomíra Vážneho, ale aj tam skončila - keď čakala druhé dieťa.

Po Glendovej-Belešovej nastúpila na post straníckej hovorkyne nová bruneta, východniarka Monika Počátková. Tej sa narodilo dieťa po prezidentskej kampani v roku 2014.

Po materskej si našla nový flek – pôsobí ako referentka pre komunikačný servis na radnici primátora mesta Košice a teraz aj neúspešného kandidáta na župana v tomto kraji, Richarda Rašiho.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].