Fico vytočil sudkyňu: Dočkal sa od nej reakcie, akú nikto nečakal

Na okresnom súde v treťom bratislavskom obvode bolo dnes opäť veselo.

Malo sa tam totiž konať ďalšie pojednávanie v prípade, v ktorom kontroverzného aktivistu Martina Daňa žaluje exminister a známy slovenský milionár z vily pod Slavínom Ján Počiatek. Za to, že ho kedysi, keď ešte zastával vysokú štátnu funkciu, vyzval, aby sa podrobil drogovému testu.

Veselí priaznivci

Udalosť však zase raz pripomínala čosi úplne iné ako vážny oficiálny proces. Pred budovu súdu totiž už od skorého rána prichádzali priaznivci Martina Daňa, aby mu svojou prítomnosťou vyjadrili podporu. Nuž a aby im zima nebola priniesli si čosi aj na posilnenie a rozprúdenie krvného obehu. Na čaj s medom to rozhodne nevyzeralo.

Zahanbiť sa nedal ani samotný žalovaný, teda aktivista z východného Slovenska. Po chodbe súdu totiž behal nielen s kamerou, ale aj s transparentom zaveseným na krku so zaujímavým znením: „Každý má právo na sudcu, ktorý v práci nepije!"

Kontroverzný aktivista Martin Daňo pobehoval po chodbách súdu so zaujímavo znejúcim transparentom na krku.
Kontroverzný aktivista Martin Daňo pobehoval po chodbách súdu so zaujímavo znejúcim transparentom na krku.
Michal Smrčok

Kontroverzný aktivista Martin Daňo pobehoval po chodbách súdu so zaujímavo znejúcim transparentom na krku. Foto: Michal Smrčok

Nahnevaná sudkyňa

Konanie Martina Daňa, samozrejme, nezostalo bez povšimnutia sudkyne Ivety Halvoňovej, ktorá mu naparila pokutu. Vlastne hneď dve - 500 eur za to, že v súdnej sieni používal kameru a 800 eur za transparent. Zároveň nechala Daňa okamžite vyviesť z miestnosti.

Svoje si vypočul aj jeho advokát, exposlanec Daniel Lipšic, ktorému pani sudkyňa vynadal, prečo si neurobí poriadky s klientom.

Svoje si na pojednávaní vypočul aj advokát Martina Daňa, exposlanec Daniel Lipšic, ktorého sudkyňa sprdla, že nevie krotiť klienta.
Svoje si na pojednávaní vypočul aj advokát Martina Daňa, exposlanec Daniel Lipšic, ktorého sudkyňa sprdla, že nevie krotiť klienta.
Michal Smrčok

Svoje si na pojednávaní vypočul aj advokát Martina Daňa, exposlanec Daniel Lipšic, ktorého sudkyňa sprdla, že nevie krotiť klienta. Foto: Michal Smrčok

Pokuta pre Fica

Hnev predstaviteľky štátu v talári si nakoniec odniesol aj predseda vlády Robert Fico, ktorý mal vypovedať ako svedok. Napriek tomu, že súd mal predvolanie vykázané ako doručené, premiér ho zrejme nepovažoval za vážne.

Nielenže na pojednávanie neprišiel, ale jeden z najvyšších štátnych predstaviteľov dokonca svoju neúčasť súdu ani nevysvetlil, nieto aby sa ospravedlnil.

Za takéto pohŕdanie pani sudkyňa uložila Robertovi Fico pokutu v neuveriteľnej výške. Za svoje odsúdeniahodné správanie bude musieť zaplatiť 200 eur. Uvidíme, či to aj urobí.

Ďalšie pojednávanie by sa malo konať v máji.

Viac o procese sa dočítate v nasledujúcom vydaní PLUS 7 DNÍ.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].