Ficovi praskli nervy. Prečo utiekol z tlačovky?

Nasrdený premiér ušiel z tlačovky, ministerku nechal tam.

Premiér Robert Fico v stredu po rokovaní vlády nahnevane odišiel spred stolíka s mikrofónom. Spolu s ministerkou pôdohospodárstva Gabrielou Matečnou (SNS) chcel médiá informovať o tom, čo chce Slovensko dosiahnuť na mimoriadnom samite V4 o kvalite potravín.

Rušili ho

Vyhlásenie však robil na dvakrát. Z prvého totiž nič nebolo. Roberta Fica rušili novinári, ktorí robili rozhovory vo vestibule. Fico totiž nedával svoje vyhlásenie v miestnosti určenej na tlačové konferencie, ale na chodbe úradu vlády. V tomto priestore novinári zvyčajne zastavujú po rokovaní kabinetu jednotlivých ministrov, aby sa ich pýtali na aktuálne témy.

Pozor na srdce!

Dav zmiešaný z novinárov a premiérovych ministrov sa neutíšil a tak to premiér vzdal. Nedokončil ani prvú vetu. „Ďakujem pekne, myslím, že to povieme na inej tlačovej konferencii,“ povedal a odišiel.

Za stolíkom s mikrofónom nechal premiér stáť ministerku Matečnú. Samú a prekvapenú. Negentlemanské gesto? "Praskli mu nervy. Ministerka je politička, on ju tam nenechal ako svoju partnerku," vidí situáciu analytik Ján Baránek.

"Ide skôr o tú druhú rovinu, ktorá je zaujímavejšia a to sú jeho nervy. Ak to spojíme s jeho zdravotným stavom z minulosti, tak to nie je príliš pozitívny signál," dodal.

Technické problémy

Úrad vlády hovorí, že tlačová konferencia sa prerušila z technických dôvodov. "Predseda vlády SR mal mať kvôli ďalšiemu stretnutiu iba rýchle vyhlásenie vo vestibule Úradu vlády SR. Vzhľadom na rušivé podmienky spôsobené rozhovormi ďalších členov vlády s novinármi na tom istom mieste sa rozhodol svoje stanovisko k danej téme odprezentovať na inej tlačovej besede. Za prerušenie a následný odchod z brífingu sa pani ministerke ospravedlnil," vysvetlila Ficova hovorkyňa Beatrice Szabóová.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní