Aký majú názor naše osobnosti na nevymenovanie Čentéša Gašparovičom?

Gašparovič nevymenoval Čentéša: Čo na to naše osobnosti?

Obstoja podľa vás dôvody, pre ktoré sa rozhodol prezident Ivan Gašparovič nevymenovať Jozefa Čentéša za generálneho prokurátora?

Michal Hvorecký, spisovateľ

NIE Rozhodne nie! A neobstojí už ani nijaký dôvod, pre ktorý si náš prezident zaslúži svoju mimoriadne dobre platenú funkciu!

Jozef Golonka, bývalý hokejista

ÁNO Ja som laik, ale pán prezident je právnik, ktorý vie s paragrafmi narábať. Určite má nejaké právne dôvody. Navyše je v jeho kompetencii generálneho prokurátora menovať aj nemenovať.

Emma Tekelyová, moderátorka a spisovateľka

ÁNO Podľa toho, ako na Slovensku funguje spravodlivosť, je na túto funkciu potrebný iba dobrý žalúdok a zásluhy. Celé to politicky prepletené makramé okolo voľby generálneho prokurátora je výsmech a najväčší prípad pre Generálnu prokuratúru.

Miroslav Kusý, politológ

? Ako pre koho. Gašparovičovi stačia aj tieto úbohé dôvody, aby Čentéša zablokoval. Bojí sa ho na tom poste?

Miroslav Cipár, výtvarník

NIE Dôvody nielen neobstoja ako dôvody, ale neobstáli ani v skúške času, hoci ich zo všetkých strán skúmali odborníci či laici, novinári i politici. A nič.

Zuzana Wienk, pôsobí v mimovládnom sektore

NIE Je zrejmé, že to bola súčasť vopred plánovanej politickej hry a zodpovedá tomu aj absurdita dôvodov. Prezidentovi sa podarilo zlikvidovať zvyšky právneho štátu v tejto krajine, ako aj akúkoľvek dôstojnosť funkcie prezidenta.

Katarína Zavacká, historička práva

? Pre právny štát je to katastrofa. Ale pre tých, ktorí si prezidenta Gašparoviča k takémuto postoju zaviazali, je to nevyhnutnosť.

Daniel Brogyányi, fotograf a výtvarník

ÁNO Náš pán prezident presne vie, čo robí, veď je to hlava štátu. A vedel to, aj keď ako predseda parlamentu vyhodil poslanca Františka Gauliedera z Národnej rady.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].