Hanba železničnej stanice. Cestujúcim na hlavy padajú obkladačky

To nemá chybu! Napríklad taká dopravná značka – Pozor, padajú kamene. Čo má chudák vodič urobiť? Pozerať sa na cestu alebo radšej do neba alebo sa aspoň prežehnať?

O trochu lepšie je na tom chodec, ktorý zbadá nápis – Pozor, padá omietka! Môže prejsť na druhú stranu cesty, na náprotivný chodník, ak tam, samozrejme, nejaký je. V Prahe pri Karlovom moste sa jeden z chodníkov končí priamo v stene domu, ktorý vyčnieva do ulice. A keď sa poberiete na druhú stranu, tam už sú mestskí policajti a tešia sa, že je opäť komu udeliť pokutu za to, že prešiel cestu mimo priechodu. Ešte lepšie je to v Moskve, kde zasa v zime zo striech padajú cencúle a rok čo rok niekoho trafia. Oproti tomu sú naše padajúce omietky šuvix.

Padla vám už na hlavu obkladačka?
Padla vám už na hlavu obkladačka?
Foto: Viktor Malý

Nielenže obkladačky padajú zhora, ale vypadávajú aj zdola. Foto: Viktor Malý

Ale na nás aj tak nemajú! Na petržalskej železničnej stanici nedávno pribudol nápis: „Pozor! Zvýšte opatrnosť! Padajú obkladačky!“ A ešte dodajme, že sú to – erotické obkladačky. Rútia sa na schodisko priamo od umeleckého diela, ktorým je pestrofarebné torzo nahej ženy. Nuž a hneď pri tom schodisku zvyknú stáť skupinky svedkov jehovových.

Padla vám už na hlavu obkladačka?
Padla vám už na hlavu obkladačka?
Foto: Viktor Malý

Ďalšia ceduľa je na eskalátoroch. Mimo prevádzky. Už mesiace... Foto: Viktor Malý

Lietajúce obkladačky však nie sú jediným unikátom petržalskej železničnej stanice. Rovnakým unikátom je aj pohyblivé schodisko zahatané reťazou, na ktorej už roky visí oznam, že je „mimo prevádzky“. Ak vás teda nezabijú padajúce obkladačky, môžete sa šmyknúť na klzkých schodoch alebo na kachličkách v dlhom podchode, ktoré asi tiež boli určené na korčuľovanie.


VIDEO Plus 7 Dní