Bytový komplex Bonaparte sa vďaka premiérovi Robertovi Ficovi, ktorý v ňom najprv hľadal iba kanceláriu, dostal do povedomia všetkých Slovákov.

Hľadá sa Ficov sused: Za 5500 eur mesačne môžete bývať v blízkosti nášho premiéra

Aj vy sa môžete stať premiérovým susedom, stačí vám aspoň päťtisíc eur mesačne. Čo všetko za túto ohromujúcu sumu dostanete?

Túžite sa stať susedom nášho premiéra a neúspešného prezidentského kandidáta Roberta Fica? Máte šancu. V luxusnom komplexe na bratislavskom Napoleonovom vŕšku, kde býva, realitná kancelária ponúka prenájom bytu. Nachádza sa na druhom poschodí s nádherným výhľadom.

Skoro ako Fico

Byt je síce menší ako ten, ktorý si prenajíma premiér, no kvalita bývania v ňom bude podobná. „Nehnuteľnosť poskytuje súkromie a zároveň maximálny pôžitok z neopakovateľnej atmosféry okolia. Parkovanie je zabezpečené v podzemnej garáži priamo pod objektom. Úplný komfort dotvárajú aj služby recepcie v komplexe.

Polyfunkčný dom Bonaparte poskytuje to správne spojenie kvalitného bývania a blízkosti historického centra Bratislavy. Vysoký štandard zaručuje kvalita výstavby, ako aj použitie prírodných materiálov,“ láka inzerát na webovej stránke realitky. Zvedavosť nám nedala, preto sme sa vybrali na obhliadku luxusného bytu v komplexe na Napoleonovom vŕšku, ktorý sa týči nad Bratislavským hradom.

Realitný maklér nám ponúkol schôdzku hneď na druhý deň, no už vopred sa zaujímal, ako sa klient volá, či tam bude bývať sám, alebo s rodinou a ako bude platiť nájomné - či na firmu, alebo na fyzickú osobu.

Na druhý deň nás pred bytovkou čakal v sprievode sympatickej blondínky, ktorá mu asistovala. Dvojica nás zaviedla do útrob komplexu a výťahom sme sa vyviezli na druhé poschodie, kde z ponúkaného bytu zavanula silná vôňa luxusu.

Čítajte viac:

Fico ukázal nový byt a vkus: Luxus a noblesa

Dve časti

Byt, ktorého úžitková plocha má vyše dvestoosemdesiat štvorcových metrov, sa skladá z dennej a oddychovej časti. Centrálna miestnosť je oddelená od kuchynského kúta sklom, takže chráni obyvateľov pred pachmi, ktorým sa dobrá gazdiná pri vyváraní nevyhne.

„Najmä veľvyslanci majú problém, keď sa varí tam, kde sa zároveň jedlo aj podáva. Chcú mať kuchyňu inde a takto je to kompromis,“ opisoval maklér výhody skleného predelu. Z obývačky sa vychádza na priestrannú terasu s výhľadom na staré mesto. Samozrejmosťou sú elektricky ovládané žalúzie.

Byt je vybavený tromi kúpeľňami, hlavná ponúka aj saunu. Toaletu má nápadito oddelenú v rámci kúpeľne nepriehľadnými sklenými dverami. Vedľa spálne je priestranný šatník, jeho steny zdobí nápadná tapeta s tigrím vzorom.

Za ním sa nachádza ďalší veľký šatník. Byt má samostatné kúrenie s termoreguláciou a klimatizáciou. Obytný priestor teda poskytuje komfort aj najnáročnejšiemu klientovi. Všetko za poriadne mastný poplatok.

Čítajte viac:

Počiatek, Záhradník či Mellov advokát: Čo majú spoločné?

Za koľko?

Základné mesačné nájomné v luxusnom byte vyjde potenciálneho Ficovho suseda na päťtisíc eur. Tam sa však výška platby zďaleka nekončí.

„Päťtisíc eur je mesačné nájomné bez energií. Päťtisícpäťsto mesačne by stál zariadený byt. Je v tom posteľ, komody, televízor, sedačka a jedálenský stôl. To, samozrejme, iba v prípade záujmu."

"Minimálne päťsto eur sa ešte platí za správu. K tomu sa priplácajú energie a plyn. Všetko závisí od vašej spotreby. Internet máte v cene. V prípade podpísania zmluvy treba zložiť kauciu vo výške päťtisíc eur,“ dozvedeli sme sa pri obhliadke.

Premiér výhodnejšie

Robert Fico mal pri dohadovaní podmienok svojho prenájmu šťastnejší deň. Za podstatne väčší byt - ten jeho má takmer o sto štvorcových metrov viac - a s krajším výhľadom platí podnikateľovi Bašternákovi mesačne za prenájom podľa ním zverejnenej zmluvy takmer o polovicu menej, 2 650 eur. Plus zálohu na energie 200 eur.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].