Pod Prístavným mostom: Polícia pátrala na rozsiahlom území, aj v miestach, kde sa pohybujú cyklisti a bežci.

Hrôzostrašné podrobnosti o rozsekanej mŕtvole! Plus 7 DNÍ bol pri tom

Viac ako sto bodných rán - to musel byť šialenec, povedal policajný expert o páchateľovi, ktorý rozhádzal rozštvrtené telo pod Prístavným mostom v Bratislave. (Pozor na silný grafický obsah fotografií v galérii!)

Kto je vrah, čo brutálnym spôsobom zavraždil neznámeho muža a jeho zohavené ostatky rozhádzal pod Prístavným mostom v Bratislave? Bude v beštiálnom vyčíňaní pokračovať alebo išlo o demonštratívnu popravu nepohodlného človeka z podsvetia?

Tieto otázky sužujú nielen obyvateľov hlavného mesta, ale i zvyšok Slovenska. Polícia totiž stále nechytila páchateľa, respektíve páchateľov beštiálnej vraždy, ktorých obeť skončila dobodaná a rozštvrtená pod jedným z bratislavských mostov neďaleko obľúbenej cyklotrasy.

Týždenník PLUS 7 DNÍ prináša profil potenciálneho páchateľa i detaily, ktoré by mohli pomôcť pri objasnení beštiálneho činu.

Mrazivý nález

Je to už vyše týždňa, čo médiá zaplavili informácie o desivom náleze rôznych častí mužského tela pod Prístavným mostom. Nájdeniu ostatkov predchádzal telefonát na tiesňovú linku polície. Volajúci vystrašeným hlasom oznámil, že pod mostom vedľa cyklistického chodníka leží ľudská hlava.

Policajtom, ktorí dorazili na miesto ako prví, aby informáciu preverili, sa naskytol desivý pohľad - na zemi skutočne ležala zohavená ľudská hlava. Niečo podobné dovtedy nevideli.

V priebehu niekoľkých minút bolo celé okolie uzavreté a terén začali prehľadávať desiatky mužov zákona. Uniformovaní aj tí v civile, z rôznych policajných zložiek. Nechýbali ani špeciálne vycvičené psy. Všetko nasvedčovalo tomu, že nejde o žiadne ostatky z druhej svetovej vojny, ako sa pôvodne šírilo medzi ľuďmi.

Pomohol aj náš redakčný tím

Polícia označila páskou niekoľko sto metrov územia a meter po metri prečesávala neprehľadný terén. Hľadala zvyšky tela, dôležité stopy i prípadné dôkazy, no prácu jej sťažovali husté kroviská a vysoká tráva.

Venovať sa bolo treba i vystrašeným okoloidúcim, ktorí si vyšli zabehať, zajazdiť na bicykli, na prechádzku so psom alebo sem zavítali zo zvedavosti, prilákaní početnou koncentráciou mužov zákona.

Tí, čo prechádzajú po cyklotrase pravidelne, sledovali dianie so strachom v očiach a zisťovali, čo presne sa stalo a či aj im hrozí niečo podobné. Policajti, ktorí strážili uzavretú zónu, mohli iba krútiť hlavou. Čo sa odohralo na frekventovanej cyklotrase a v jej okolí, bolo a je predmetom policajného vyšetrovania.

Keď na miesto nálezu pre závažnosť prípadu dorazil tím týždenníka PLUS 7 DNÍ, pátracia akcia po chýbajúcich častiach tela bola už niekoľko hodín v plnom prúde. Na mieste boli aj ďalšie novinárske tímy, ktoré, podobne ako náš redakčný tandem, zbierali informácie.

Hoci sme sa pohybovali výlučne v časti, ktorá bola mimo priestoru ohradeného políciou, zažili sme poriadny šok. Keď sme prechádzali okolo kopy smetí, zacítili sme silný mŕtvolný zápach.

V súvislosti s okolitým dianím nám napadlo, či v húštine nie sú zvyšné časti rozštvrteného tela. Predtucha sa naplnila. Asi dvadsať metrov od cyklistického chodníka ležalo zohavené torzo ľudského tela. Len tak, pohodené v kroví, s početnými zraneniami. Už na prvý pohľad bolo zrejmé, že ide o obeť beštiálneho vyčíňania.

Na miesto nálezu sme privolali policajtov, ktorí okolie okamžite hermeticky uzavreli. Po náleze ľudskej hlavy postupne našli všetky chýbajúce časti tela. Páchateľ alebo páchatelia rozhádzali ruky, nohy, panvu a trup pozdĺž cyklistického chodníka. Niektoré boli v betónových šachtách, iné v hustom kroví.

Čítajte viac:

Brutálna vražda v Bratislave: Toto sú desivé detaily o rozmetanom tele

Nezvyčajná brutalita

Surovosť prípadu zaskočila aj policajtov. Kľúčová pre vyšetrovanie bola pitva, ktorej výsledky sú ešte hrozivejšie, ako si ktokoľvek dokázal predstaviť. Telo a hlava boli podľa našich informácií doslova posiate ranami po útoku nožom. Žiadne strely, ako to na prvý pohľad vyzeralo. Vrah zasadil obeti viac ako sto rán.

Pitva ukázala, že len na hlave ich bolo vyše päťdesiat. „Ide o muža, ktorého vek sa odhaduje na štyridsať rokov. Nie je vylúčené, že mohol byť o pár rokov mladší alebo starší. Vysoký bol asi 185 centimetrov, vlasy mal dlhé približne tri-štyri centimetre,“ informovala Tatiana Kurucová z bratislavskej polície.

Na tele sa našli viaceré tetovania. „Na predlaktí ľavej ruky z vnútornej strany mal neznámy muž škorpióna a na ramene kľačiaceho anjela s roztiahnutými krídlami. Na zápästí pravej ruky z vnútornej strany mal plamene a na pravom ramene skákajúceho tigra,“ prezradila bližšie informácie z pitvy Kurucová so žiadosťou o pomoc pri pátraní po totožnosti zavraždeného.

V prípade, že sa policajtom podarí zistiť totožnosť obete, zvýši sa pravdepodobnosť odhalenia beštiálneho vraha či vrahov. Po viac ako týždni však polícia nevie, kto je zavraždený muž. Stále pátra aj po páchateľovi. Isté je zatiaľ iba jedno - že obeť zavraždili na inom mieste, ako sa našli ostatky.

Beštiálnosť skutku potvrdzuje aj skúsený policajný expert Martin Gronský z Akadémie Policajného zboru v Bratislave. Hoci sa už viac ako dve desaťročia zaoberá profilovaním vrahov, brutalita útoku ho zaskočila.

„Niečo podobné som počas svojej kariéry ani nepočul. Stali sa prípady, keď obete mali dvadsať rán, ale viac ako sto - to musel byť šialenec. Nepoužívam takéto výrazy, ale toto je naozaj brutálne,“ zhodnotil plukovník Gronský.

Pre PLUS 7 DNÍ zároveň vytvoril čiastočný profil potenciálneho vraha, jeho vzťah k obeti i to, aký bol počet páchateľov. Verejnosť však upokojuje: „Nemyslím si, že by sa ľudia mali báť. Ešte raz opakujem, bolo to veľmi osobné.“

Kto mohol stáť za touto beštiálnou vraždou? PROFIL PÁCHATEĽA podľa odborníka Martina Gronského nájdete v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ, kde sa dočítate aj o ďalších brutálnych vraždách, ktoré sa na Slovensku odohrali.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].