Podľa trestného oznámenia manželky jej poslanec za Smer Jánoš pravidelne hrubo nadával a ich dcéru terorizoval.

Hulvát Jánoš prišiel na pretras, až keď sa kauza medializovala

Smerácky poslanec pre týranie manželky a dcéry skončil za mrežami. Pritom už v roku 2003 sa vraj jej a jej rodine vyhrážal zastrelením. Utekala vtedy na políciu a oznámila to.

Premiér Robert Fico obchádza kulturáky po Slovensku a ženám rozdáva ruže za to, že sú úžasné. Zatiaľ jeho poslanec Vladimír Jánoš, okresný šéf Smeru v Prievidzi a člen parlamentného výboru pre ľudské práva a postavenie žien, kričí na vlastnú manželku: „Pi.. skur.... ťa vyhodím z tohto bytu definitívne, uvidíš ešte raz si otvoríš p..u a vyletíš stadiaľto ešte dneska v noci!!!"

"Uvidíš!!! Pokapeš stadiaľto! Ma neser! Papuľa skur.... zasratá!“ Tak to doložila Iveta Jánošová v trestnom oznámení na vlastného manžela, ktoré podala na prokuratúru 19. februára.

Čítajte viac:

Doviedli ho v putách: Exposlanca Jánoša postavili pred súd

Rýchlo, ale

Dva týždne však bolo ticho. Cirkus vypukol, až keď sa časť prepisov z nahrávok z vyhrážania poslanca za Smer objavila na internete aj s podrobnosťami opísanými právnym zástupcom Ivanom Katrincom, ktorý piateho marca vyzval generálneho prokurátora, aby konal. Jaroslav Čižnár podráždene reagoval, že „už včera vydal pokyn prokurátorovi, aby konal“.

Čítajte viac:

Škandál: Takto poslanec Jánoš nadáva manželke! A zrazu sa pohli ľady. Jánoš sa najprv vyhrážal trestnými oznámeniami, no ešte v ten deň sa vzdal poslaneckého mandátu a o dva dni dokonca skončil za mrežami v cele predbežného zadržania ako obvinený z týrania.

Iveta Jánošová je manželkou Vladimíra Jánoša od roku 2002 a minulý rok požiadala o rozvod. Problémy vraj boli od začiatku.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 DNÍ.

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].