V dave: Kiska sa s ľuďmi vítal ako americký prezident.

Inaugurácia Andreja Kisku: Kto novému prezidentovi nepodal ruku?

Davy natlačených, no odhodlaných ľudí, zmätení poslanci aj prvá dáma, nahnevaní bezdomovci. Takto preberal funkciu prezidenta Andrej Kiska.

Okrem eufórie z nového prezidenta nechýbali ani prešľapy proti protokolu. Jeden vyrobila Silvia Gašparovičová. Pred inauguráciou sa pre neprehľadný zasadací poriadok usadila vedľa manželky Andreja Kisku Martiny. Na tom mieste však mal sedieť jej manžel. Protokolisti ihneď zasiahli a bývalú prvú dámu premiestnili. Zrejme však iba napravili vlastnú chybu, keď urobili zmätok s miestami.

Aj celkovo pôsobila organizácia pod taktovkou Kancelárie Národnej rady zmätočne až chaoticky. Na každom kroku stáli ochrankári s vydutými sakami. Inaugurácia mala okrem zasadacieho poriadku problém s občerstvením, hoci aj obyčajnou vodou.

Prekvapenie sa zračilo aj v tvárach poslancov, keď zistili, že zasadací poriadok v Redute ide podľa abecedy. Vedľa seba sa tak odrazu ocitli smeráci s členmi SDKÚ či SaS.

V Dóme svätého Martina sa v lavici s bývalými prezidentmi ocitol poslanec Martin Fedor s dcérou. Na večernú recepciu pustili fotografov a kameramanov len na pár minút, takže smotánku nik nekontroloval a ľudia si nemohli pozrieť, kto sa zabáva za ich peniaze.

Viac o inaugurácii si prečítate v aktuálnom vydaní týždenníka Plus 7 DNÍ

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].