Slováci reagujú na smrť Filipínca Henryho(†36)

Jaromír Čižnár sa kajá: Okresný prokurátor bol v prípade dokopaného Filipínca povrchný!

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa pozostalým poškodeného dokopané Filipínca Henryho ospravedlňuje.

V sobotu 26. mája v skorých ranných hodinách dokopal Juraj Hossu Henryho Acordu na Obchodnej ulici v hlavnom meste. Filipínec následkom zranení v nemocnici podľahol. Kým ešte bojoval v ružinovskej nemocnici o život, okresný prokurátor nevidel dôvod, aby Hossu držali vo väzbe. Zasiahnuť musela až generálna prokuratúra, na pokyn ktorého prípad prevzala krajská prokuratúra. Tá podala návrh na vzatie násilníka do väzby a sudca jej vyhovel.

Generálna prokuratúra zároveň preskúmala zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní v prípade obvineného Juraja Hossu. Nuž a zistila veru zaujímavé veci. Tak napríklad, že prokurátor, ktorý nesúhlasil s väzbou pre obvineného bitkára nepostupoval v súlade so zákonom. Priznala to hovorkyňa generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Vyvodia zodpovednosť!

„Dozorovú právomoc prokurátora Okresnej prokuratúry Bratislava I. považuje generálny prokurátor Jaromír Čižnár za nedostatočnú a povrchnú,“zdôraznila. „V opačnom prípade by po náležitom preskúmaní vyšetrovacieho spisu musel prokurátor OP BA I. prijať záver, že v trestnej veci existovali dôvody na vzatie obvineného do väzby už v čase vydania príkazu na prepustenie obvineného zo zadržania,“dodala.

Video z útoku je len pre silné povahy:

S týmito závermi sa podľa Predajňovej stotožnila aj krajská prokuratúra. „Vo vzťahu k prokurátorovi Okresnej prokuratúry Bratislava I. bude vyvodená príslušná zodpovednosť,“ zdôraznila bez bližších podrobností.

Generálny prokurátor Jaromír Čižnár sa zároveň pozostalým poškodeného ospravedlňuje za pochybenie uvedeného prokurátora a rovnako vyjadruje hlbokú sústrasť rodine pozostalého. ,,Zároveň garantuje, že zo strany prokuratúry bude vykonané všetko preto, aby páchateľ skutku niesol za svoje konanie plnú zodpovednosť,“ dodala Andrea Predajňová.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • kor
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní