Ples u primátora Pašku. Sudca Szigeti sedí druhý sprava vo fialovo-čiernej kravate.

KOMPROMITUJÚCE fotografie: Sudca na plese u obžalovaného primátora!

Na galantskom okresnom súde sú na primátora Petra Pašku podané dve obžaloby. Predsedovi súdu to však nebránilo nechať sa pozvať na ples ako primátorov hosť.

„Voči Petrovi Paškovi sú na Okresnom súde v Galante dve obžaloby. Jedna pre machinácie vo verejnom obstarávaní, kde bol kľúčovým svedkom môj nebohý manžel František Gaulieder. Druhá pre zneužívanie právomocí verejného činiteľa. Povedzte, je v poriadku, aby Ľuboš Szigeti, predseda súdu, kde sú podané tieto obžaloby, išiel na ples ako hosť obžalovaného primátora? Bavil sa a sedel s ním pri jednom stole ako jeho VIP hosť?” kladie si otázky pani Gauliederová.

Na fotografiách, ktoré sme dostali do redakcie, naozaj pri čestnom stole sedí predseda Okresného súdu v Galante Ľuboš Szigeti. Na tom istom okresnom súde sa v stred 14. júna koná pojednávanie s obžalovaným primátorom Petrom Paškom vo veci machinácií pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, kde mal Gaulieder vypovedať ako posledný svedok v rámci dokazovania.

Primátor mesta Galanta Peter Paška tiež čelí aj ďalšej obžalobe z prečinu zneužitia právomoci verejného činiteľa, kde môj nebohý manžel tiež vypovedal ako svedok v prípravnom konaní. V tejto kauze je hlavné pojednávanie vytýčené na 18.09.2017,” dodala Gauliederová.

Zhovievavé ministerstvo

„Iste platí, že vždy je potrebné riadne zvážiť a citlivo vyhodnotiť každé takéto pozvanie. Na druhej strane, ak hovoríme konkrétne o galantskom okresnom súde, je to jeden z najvyťaženejších okresných súdov na Slovensku. Pri počte viac ako 23 tisíc prípadov, ktoré počas roka na tento súd prídu by to predsedovi súdu znemožňovalo prakticky všetky spoločenské a sociálne kontakty,” odpovedal nám v mene ministerky Lucie Žitňanskej hovorca rezortu Peter Bubla. Dáva tak odkaz aj ostatným sudcom - že stretávať sa na spoločenskej úrovni s ich “klientelou” z lavice obžalovaných, je viac-menej v poriadku?


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní