Vášnivým motorkárom je aj samotný Robert Kaliňák.

Kaliňákove pofidérne známosti: Kamoší sa s motorkárom z gangu Noční vlci

Vášnivý motorkár, dobrodruh a dokonca má konexie s vysokými štátnymi funkcionármi. Jozef Hambálek sa nebojí dupnúť poriadne na plyn a hrdo sa hlási k prorusky orientovaným motorkárom velebiacim Vladimira Putina. Nočný vlk Jozef Hambálek je okrem iného aj blízky priateľ ministra vnútra Roberta Kaliňáka.

Hambálek je v auto-moto svete doslova renesančným jedincom. Okrem toho, že v Trnave vlastní spoločnosť na servis a predaj motoriek, založil združenie dobrovoľných hasičov Pole. Čerešničkou na torte je fakt, že si tyká s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom, ktorý je tiež vášnivým motorkárom.

Starí známi

V minulosti Hambálek aj Kaliňák priznali, že sú starí známi. „S pánom Hambálkom sa pozná už dlhé roky,“ podčiarkli predčasom z kancelárie ministra. Kuriózne je, že Hambálek sa už dlhšie hlási ku kontroverznej motorkárskej skupine Noční vlci. Tí podnikajú „roadtripy“ naprieč Ruskom a Európu, a netaja sa láskou k ruskej vlasti, ale aj k prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Na cestách tento rok zavítali aj do Banskej Bystrice, kde si vencami uctili tých, ktorí počas druhej svetovej vojny obetovali životy v boji proti fašizmu. Podľa bezpečnostného analytika Jaroslava Naďa sa v radoch "Vlkov" nájde množstvo pofidérnych živlov. "Sú medzi nimi napríklad ľudia, ktorí strávili časť života vo väzení a sú známi tým, že sú veľmi nacionalistickí. Dokonca sa angažovali pri anexii Krymu Rusmi," poodhalil odborník.

Jozef Hambálek, vľavo, sa osobne pozná aj so šéfom Nočných vlkov Alexandrom "Chirurgom" Zaldostanovom, v strede.
Jozef Hambálek, vľavo, sa osobne pozná aj so šéfom Nočných vlkov Alexandrom "Chirurgom" Zaldostanovom, v strede.
Foto: Archív

Obdivuje ich aj Kotleba

Svojou náklonnosťou k Putinovým motorkárom sa netají ani líder extrémistickej ĽSNS a donedávna ešte šéf banskobystrickej župy Marian Kotleba. Ten dokonca v čase, keď prechádzali Noční vlci Slovenskom, vyvesil na župe ruskú vlajku.

Kaliňák redakcii Plus 7 dní na otázku, či je v poriadku udržiavať priateľské vzťahy ako vysoký štátnik s členom skupiny kontroverzných motorkárov, zatiaľ neodpovedal.


VIDEO Plus 7 Dní