Kam zmizli Ficove luxusné hodinky? Robo, hanbíš sa za ne?

Premiér Róbert Fico pred pár rokmi zlizol poriadnu kritiku za luxusné hodinky. Najnovšie máva holé ruky.

Premiér Fico vlastní krásne hodiny značky IWC typ Da Vinci. Podľa vlastných slov ich dostal ako darček od manželky za niekoľko sviatkov naraz. V roku 2009, kedy mu ich mala darovať, sa predávali za 20-tisíc eur. Hodnota takýchto hodiniek, aj vďaka tomu, že ide o kus z limitovanej edície Kurt Klaus, časom dokonca narastá.

Na premiéra sa po zverejnení týchto informácií zniesla vlna kritiky. Vyčítali mu, že väčšina obyvateľov našej krajiny by na také hodinky musela pekne dlho šetriť - ak by sa im vôbec na ne našetriť podarilo.

IWC však neboli jediný luxusný kus z Ficovej zbierky. Okrem tejto exkluzívnej ozdoby a zároveň investície, mal Fico vo svojej zbierke aj hodinky Raymond Weil, z kolekcie Freelancer. V internetových obchodoch sa v roku 2011 predávali za 8 600 eur. Poskladali sa mu na ne vraj priatelia.

Ide o imidž?

Najnovšie sa však premiér začal na udalostiach, kde boli prítomné aj médiá, objavovať s holými zápästiami. Takto sa objavil na vianočnej návšteve u hasičov, na stretnutí v bani, aj na snemoch Smeru v Prešove a v Bratislave.

Hodinky máva skôr pri stretnutiach s politikmi, ako pred novinármi. Žeby išlo o novú imidžovú taktiku? „Opäť sa nafukuje téma. Predseda vlády nosí hodinky aj na verejné vystúpenia, a ak ich niekedy nemá, tak to určite nie je súčasťou mediálnej stratégie,“ povedala nám hovorkyňa Úradu vlády Beatrice Szabóová.


  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].