Marian Kočner chce okrem novinárov pranierovať aj predstaviteľov moci.

Kočner ide pranierovať: Kontroverzný podnikateľ spúšťa vlastný portál

Domov
Matúš Német

Svoju poslednú reportáž spravil pred 30 rokmi a teraz sa k novinárskej práci opäť vracia. Do role šíriteľa pravdy sa v posledných dňoch pasoval kontroverzný podnikateľ Marian Kočner spustením svojho vlastného portálu.

Ako sa v úvodnom slove dozvie návštevník Kočnerovho portálu, Na pranieri „má ukázať ako novinári na Slovensku krivia pravdu,“ prihovára sa svojim divákom Kočner, samozvaný šíriteľ pravdy. „Ale nebudeme klásť otázky len novinárom. Budeme klásť otázky politikom, ľuďom z verejnej správy a všetkým tým, ktorí o nás rozhodujú,“vysvetľuje Kočner, ktorý sa v minulosti vyhrážal aj zavraždenému novinárovi Jánovi Kuciakovi. Kuciak s podnikateľom a po novom aj novinárovi telefonoval ohľadne predaja bytu v komplexe Bonaparte. Zároveň sa Kočnera či zbavovanie sa majetku súvisí s jeho policajným preverovaním. Vtedy mal Kočner reagovať slovami, že bude zbierať špinu na neho a jeho rodinu. Po vražde Kuciaka sa Kočner vyjadril pre Plus 7 Dní. „Mali sme dlhší rozhovor o všeličom možnom a ja som sa ho vtedy opýtal, či by sa mu páčilo, keby niekto na neho či jeho rodinu hľadal nejaké veci a potom ich zverejnil aj v prípade, že by to nebola pravda. Pýtal som sa ho, akoby sa cítil. Len som položil hypotetickú otázku,“ uviedol Kočner.

Tlačovky: Podnikateľ má vraj na každého niečo.
Tlačovky: Podnikateľ má vraj na každého niečo.
Foto: Archív

Pranierovať ide do radu

Kočnerov portál chce podrobiť otázkam nielen novinárov, ale aj politikov, ľudí z verejnej správy „a všetkým tým, ktorí o nás rozhodujú,“ prihovára sa vo videu podnikateľ-novinár. „Budeme sa snažiť vyvracať všetky lži. Lži, ktoré v poslednej dobe šíria o mne a ktoré o mne ešte ďalej šíriť budú,“neodpustil si pocit krivdy Kočner, ktorý zároveň vyzýva verejnosť, aby sa prostredníctvom svojho portálu spýtali niečo svojho starostu či poslanca. „Vaša identita zostane absolútne nezverejnená,“ uisťuje divákov Kočner, ktorý začal pranierovať redaktora denníka SME Adama Valčeka a komentátora z rovnakého denníka Petra Schutza.


  • Matúš Német
VIDEO Plus 7 Dní