S Ficom: Radics, druhý zľava, je okresným šéfom Smeru. Ani po roku ho nevypočuli.

Korupcia v Smere? Kúpila som si miesto šéfky daňového úradu, tvrdí svedkyňa

Svedkyňa tvrdí, že ako členka Smeru si kúpila miesto riaditeľky daňového úradu za peniaze podnikateľov Salmanovovcov.

Tajné kamerové záznamy zachytávajúce údajnú korupciu daňových úradníkov spôsobili pred rokom vo verejnosti doslova šok. Známi podnikatelia otec Sergej a syn Alexander Salmanovovci, ktorí sú dnes obvinení a sedia vo väzbe, sa na jednom z nich kamarátsky zabávajú s pracovníčkou daňového riaditeľstva, ktorá im pomohla s nadmernými odpočtami DPH.

Dohodli sa, že ona za to dostane 290-tisíc eur, no aby to nebolo nápadné, v hotovosti si zatiaľ vezme len 40-tisíc eur a ostatné bude mať u nich uložené.

Ešte šokujúcejšie je však svedectvo tejto pracovníčky daňového úradu, ktorú vypočúvali v súvislosti s trestnou činnosťou Salmanovovcov. Keďže jej obvinenie vyčlenili na samostatné konanie, v kauze vystupuje Mária Z. v pozícii svedka. To znamená, že na rozdiel od obvineného musí vypovedať pravdu, inak by jej hrozilo niekoľkoročné väzenie.

Bývalá riaditeľka daňového úradu detailne opísala, že ako členka politickej strany Smer prebrala a odovzdala úplatok 33-tisíc eur na sponzoring strany predsedovi okresnej organizácie Smeru v Dunajskej Strede Štefanovi Radicsovi.

Mária Z. je obvinená v rovnakej trestnej veci ako Salmanovovci, no zatiaľ čo oni čakajú na verdikt súdu za mrežami, exriaditeľka chodí spokojne po slobode. Rovnako ako Radics, ktorého muži zákona podľa informácií týždenníka Plus 7 DNÍ dodnes ani len nevypočuli.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní týždenníka PLUS 7 DNÍ

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].