Kotlebovci proti Smeru bojujú len silnými rečami. Skutkami im skôr držia chrbát

Smeráci dnes odmietli zaradiť do programu parlamentu návrhy na zverejnenie letov vrtuľníkov ministerstva vnútra či o zámenách nehnuteľností v rovnakom rezorte. Komplet program im nakoniec pomohli schváliť kotlebovci.

Poslanci väčšiny opozičných strán na protest proti tomu, že žiaden návrh na zmenu programu z dielne opozície neprešiel, vytiahli svoje karty a za konečný návrh nehlasovali. Za jeden povraz s nimi však neťahali kotlebovci. Tí sa pridali k Smeru.

Status na Facebooku: Podľa Galka prešiel program bez opozičných zmien vďaka Kotlebovcom.
Status na Facebooku: Podľa Galka prešiel program bez opozičných zmien vďaka Kotlebovcom.
facebook

Status: Poslanec Galko napísal, čo si o hlasovaní kotlebovcov myslí. Zdroj: facebook

Len 74 poslancov „za“

„Koaličný valec práve odmietol všetky opozičné návrhy na doplnenie programu schôdze NR SR - napríklad zverejnenie letov premiéra vrtuľníkom na stranícke akcie, zistenie, ako sa Robert Fico alebo Andrej Danko dostali k citlivým daňovým a osobných (zdravotníckym) údajom opozičného poslanca a mnohé ďalšie. Na protest sme pri hlasovaní o programe vytiahli karty, lebo koaličníkov bolo v robote málo, viacerí chýbali. Výsledok: Program bol schválený - ... tušíte správne, hlasmi prítomných poslancov koalície a hlasmi strany ĽSNS. Ak by poslanci ĽSNS nezahlasovali, bolo by "za" len 74 poslancov, program by neprešiel,“ napísal na facebook rozhorčený exminister Ľubomír Galko.


  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].