Základná škola SSV v Banskej Bystrici: Počas zábavného týždňa mali prísť deti na vyučovanie v štýle retro, folklóru i prezlečené za opačné pohlavie. Zbrojár Jaroslav Kuracina: S Kotlebom si rozumie, nielen pokiaľ ide o „buzerantov“, ale aj o používanie zbraní.

Kotlebovec odfotil svojho malého syna so zbraňou: Keby som bol pekár, odfotil by som ho s rožkom

Deti sa chceli zabávať prezliekaním za opačné pohlavie, extrémisti sa preto vyhrážajú riaditeľke školy fyzickou likvidáciou.

Osemročný modrooký chlapec s plachým úsmevom drží v ruke pištoľ. Skutočnú zbraň schopnú zabíjať. Fotografia, z ktorej nejednu matku zamrazí, nepochádza zo Spojených štátov amerických. Na svojom Facebooku sa ňou chváli Jaroslav Kuracina.

Starostlivý otecko, ktorý napochodoval za riaditeľkou školy s trojicou statných chlapov od Kotlebu. Chlapča na fotografii je Kuracinov syn Jakub.

Aký otec, taká výchova

„Keby som bol pekár, odfotil by som syna s rožkom. Ja som zbrojár, tak drží v ruke zbraň,“ obhajuje Kuracina kontroverznú fotografiu a presviedča nás, že medzi rožkom a pištoľou v detských rukách zásadný rozdiel nie je. „Fotka bola myslená tak, že syn je môj nasledovník, preberie po mne firmu.“ Kuracinov svet sa točí okolo zbraní.

Ak by ho niekto na základe tejto fotografie osočil, že zo syna vychováva vraha, ani by okom nemihol. „Je to problém toho, kto si to myslí. Nie môj,“ vraví. Čo by Kuracina robil, keby niekto vyfotil jeho syna s mašľou na hlave, nebudeme ani domýšľať. Mašľa ako symbol dievčenstva pripnutá na chlapčenskej štici je v Kuracinových očiach tragickým zásahom do sexuálneho vývoja chlapcov.

Osemročný Jakub pózuje so skutočnou pištoľou. Foto: Facebook J.K

Na nasledujúcich riadkoch by sme mohli citovať množstvo odborníkov - psychológov, sexuológov, uznávaných vedcov z rôznych odborov -, ktorí by objasnili, či Kuracinova obava je namieste, ale to v tomto prípade nie je podstatné. Ako každý rodič, aj Kuracina vychováva syna podľa svojho najlepšieho svedomia a ak je on hlboko presvedčený, že chlapcovi mašľa vo vlasoch ublíži, nikto by nemal Jakubkovi podobné ozdoby vnucovať ani zo špásu.

Lenže to ani nikto nerobil. Pseudoproblém, ktorý okolo zábavného týždňa na Základnej škole Slobodného slovenského vysielača v Banskej Bystrici vznikol, tvoria bubliny vypúšťané z kotlebovského bublifuku.

Symbióza zbrojára a kotlebovcov

Spomínaná škola si dlhodobo udržiava vysoké renomé. Program tradičného zábavného týždňa, ktorý súvisí s Medzinárodným dňom detí, si deti navrhujú sami. Tento rok si vymysleli i deň prezlečenia za opačné pohlavie. Podľa vyjadrenia Kuracinu mal jeho syn z tohto nápadu „nervový otras“.

Nebudeme spochybňovať, že Jakubkovi sa pobehovanie v sukni nepozdávalo. Podobný názor mali určite viacerí chlapci. Ale všetci vedeli, že hra je dobrovoľná. Pochybovať však možno o cieli, ku ktorému konanie Jaroslava Kuracinu smerovalo. Keby mu naozaj šlo o synov záujem, zašiel by do školy a pohovoril si s kompetentnými.

Čítajte viac:

Bývalý vodca neonacistického gangu: Kotleba je rovnaký fašista ako kedysi ja

Lenže Kuracina je podnikateľ s politickými ambíciami, v súčasnosti pôsobí ako poslanec Mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici. Namiesto do školy či za primátorom mesta, ktoré je zriaďovateľom školy, šiel Kuracina o „nervovomotrase“ svojho syna informovať Mariana Kotlebu, predsedu extrémistickej Ľudovej strany Naše Slovensko.

Sympatie voči kotlebovcom sú u Kuracinu, teda majiteľa zbrojárskej firmy, pochopiteľné. Ide predsa o historicky prvú parlamentnú stranu na Slovensku, ktorá spája svoj imidž so zbraňami. Kotlebovci sa tvária, že nosiť pištoľ neustále pri sebe je samozrejmé a do svojho politického programu zaradili rozšírenie práv na používanie zbraní.

Čítajte viac:

Kotleba sa zase predviedol: Na Úrad BBSK zavesil ruskú vlajku, je to ťah na voličov?

Čím viac sa bude kotlebovcom dariť vo vysokej politike, tým bohatší môže byť zbrojár Kuracina. Kotleba zase v „úchylnej akcii“ na základnej škole videl skvelú tému pre svojich obdivovateľov a „okamžite reagoval“. Za riaditeľkou školy „vyslal trojčlennú skupinu na čele s poslancom Národnej rady SR Jánom Morom“. Tak informoval portál Kotlebovej strany.

Došlo aj na buzerantov

V skutočnosti sa kotlebovci nesprávali ako ľudia, ktorých snahou je čosi vyriešiť. Do školy vošli ako pochybný sprievod Jaroslava Kuracinu, ako jeho bodygardi, tiene. Jeden kotlebovec sa postavil do dverí, druhý riaditeľku potajme nahrával. Lenže žiadne divadlo sa nekonalo. Len čo Kuracina vysvetlil, že jeho Kubo má s pripravovanou akciou problém, riaditeľka navrhla, že tému dňa zmení.

Otec, ktorému ide o dobro svojho syna, by v tejto chvíli odchádzal zo školy maximálne spokojný. Ibaže hlavným cieľom Kuracinu s kotlebovcami bolo niečo iné. Kopnúť si do gay komunity. Zbrojár na svojom Facebooku vyzval všetkých otcov: „Nedovoľte, aby vašim synom podsúvali, že chodiť ako buzerant je normálne!“ Kotlebova ĽS Naše Slovensko sa na svojej webovej stránke zastrájala: „Nedovolíme, aby homosexuálna agenda ohlupovala naše deti už na základnej škole.“ Konšpiračný portál hlavnespravy.sk kritizoval „vymývanie hláv slovenským deťom“.

Čítajte viac:

Vieme prví: Marian Kotleba má dôvod na radosť! Narodil sa mu syn

Pod vplyvom „protiprezliekacej“ propagandy sa na riaditeľku banskobystrickej školy Zuzanu Sedláčekovú valilo množstvo hnusných reakcií od cudzích ľudí. Vrátane vyhrážok fyzickou likvidáciou. Riaditeľka sa zľakla a začala popierať, že by škola prezliekací deň vôbec plánovala. Nalomenie jej charakteru bolo najsmutnejším dôsledkom útoku extrémistov na jednu z najlepších škôl na Slovensku.