Byt na Podjavorinskej ulici: Patrí Správe služieb diplomatickému zboru a riaditeľ technického odboru ho dostal od kamaráta Tancára (na snímke) za 230 eur na mesiac.

Lajčákov poradca prenajal kamarátovi byt v centre mesta za 230 eur mesačne

Je až neuveriteľné, ako podaktorí štátni funkcionári nakladajú s majetkom nás všetkých. Mnohé o kamarátskych službičkách naznačuje aj príklad Milana Tancára, poradcu ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka.

Milan Tancár ako šéf Správy služieb diplomatickému zboru prenajal byt štátnej akciovky svojmu dlhoročnému priateľovi Jánovi Tušimovi. Ten v minulosti zastával post predsedu Správy štátnych hmotných rezerv a následne nastúpil na stoličku riaditeľa technického odboru priamo pod Tancára.

Šéf svojmu podriadenému vtedy prenajal byt v Starom Meste s rozlohou takmer deväťdesiat štvorcových metrov za pozoruhodných 230 eur na mesiac!

Vplyvný

Milan Tancár spolu s Jánom Tušimom a Miroslavom Lajčákom a s rodinami žili roky v jednej diplomatickej bytovke na Gemerskej ulici v Bratislave. Tancár je v oblasti zahraničných a diplomatických vzťahov považovaný za vplyvného človeka. „Je mužom v pozadí a veľmi veľa vecí dokáže vybaviť,“ tvrdí človek z ministerstva zahraničných vecí.

Milan Tancár dokáže radiť Miroslavovi Lajčákovi, popri tom ešte ako generálny riaditeľ viesť veľkú firmu jedného z najbohatších Slovákov a bývalého člena Istrokapitálu Antona Siekela a tiež figurovať s „gorilím“ pretekárom Jirkom Malchárkom vo firme Group One Holding.

Rodený východniar je bezdetný a veľkú záľubu našiel v golfe. V hlavnom meste vlastní dva byty, ďalší v Gelnici. Vozí sa na luxusnom Lexuse, ktorého cena sa v základnej výbave začína na sume 88-tisíc eur a podľa výbavy môže dosiahnuť až 150-tisíc eur.

Čítajte viac:

Bývalý diplomat Tušim sa vozí na luxusných autách a žiadal o dávku v hmotnej núdzi

Hviezdne duo

Tancár sedel na riaditeľskej stoličke Správy služieb diplomatickému zboru, keď táto inštitúcia predražene rekonštruovala takzvanú Ficovu vilu nad Bratislavským hradom, ktorá mala slúžiť ako rezidencia pre predsedu vlády. Tušim bol v tom čase zamestnancom dvoch organizácií.

V štátnej akciovke pod Tancárom, kde poberal najskôr takmer 1 800 eur a neskôr, pre kratší, 20,5-hodinový týždenný pracovný čas, necelých tisíc eur mesačne. Popri tom stihol riadiť oceliareň podnikateľa Braňa Prieložného v Strážskom.

Tam jeho ročný príjem v roku 2008 dosiahol viac než štyri a pol milióna korún. Finančnou núdzou teda netrpel, čo dokazuje aj jeho rozsiahly nehnuteľný majetok.

Vlastní dve luxusné vily v tých najlepších lokalitách Bratislavy - jednu pri Bôriku, druhú pod Slavínom. Práve za ňu poberala jeho firma Martabel od mediálne známych manželov Kucherenkovcov nájomné osemtisíc eur mesačne. K spomínanému bytu na Gemerskej, ktorý odkúpil, mu nedávno pribudol ďalší v novostavbe Cubicon v Mlynskej doline.

Tušim o sebe pre Plus 7 DNÍ pred časom vyhlásil: „Ale, prosím vás, ja som taký bohatý, že ani neviem, koľko zarobím, a ani ma to nezaujíma.“ Je preto trochu zvláštne, že Milan Tancár ako vtedajší generálny riaditeľ Správy služieb diplomatickému zboru mu prenajal začiatkom roku 2010 štátny byt za 230 eur mesačne.

Ceny za nájmy podobných nehnuteľností sa pritom pohybujú v bratislavskom Starom Meste od 800 eur vyššie. Dnes správe služieb šéfuje Marek Černý, ktorý v minulosti pracoval pod Jánom Tušimom v Správe štátnych hmotných rezerv.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].