Lev salónov: Minister Plavčan „vymetá“ spoločenské akcie

Ministra školstva Petra Plavčana sme už stretli na nejednej divadelnej premiére či kultúrnom podujatí.

Usmiaty, nadšený a s rozžiarenými očami. Takto pôsobí minister školstva Peter Plavčan na kultúrnych akciách, na ktorých takmer nikdy nechýba. Vernisáže, divadelné premiéry, ale aj móda. Všade tam ho stretávajú novinári. Či sa rozpráva s hercami, alebo fotí návštevníčky, Plavčan má vždy dobrú náladu a vyzerá, že si akcie poriadne užíva. Rovnako ako pozornosť médií, ktorým sa na rozdiel od iných politikov nevyhýba.

Na premiérach

Plavčana sme stretli napríklad v Divadle Aréna, kde bol na premiére performatívnej básne o rozorvanej duši s názvom Persona podľa predlohy Ingmara Bergmana. V hlavnej úlohe tam zahviezdila Petra Vajdová. V družnej debate sme ho nafotili s bývalým šéfom Národnej banky Slovenska Ivanom Šramkom či predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom. Plavčan si ako outfit zvlil ležérne tmavomodré sako a k nemu tričko podobného odtieňa. Pôsobil uvoľnene a objektívy fotografov ho vôbec nerušili. Jeho tvár žiarila nadšením aj na ďalšej premiére v divadle Nová scéna. Hru Pi čaj, miláčik si pozrel aj s manželkou Vierou. Práve s ňou často navštevuje kultúrne podujatia.

Občaňák na tvári

Plavčana sme sa na jeho záľubu v akciách opýtali priamo počas rokovania parlamentu, kde s ostatnými ministrami čelil odvolávaniu premiéra Fica. Napriek vypätej diskusii bol ochotný sa rozprávať s médiami a opať reagoval prívetivo. „Mám rád umenie vo všetkých podobách. S manželkou, prípadne s rodinnými príslušníkmi, rád chodievam na podujatia, vernisáže obrazov, prípadne na premiéry, ale aj bežne na divadelné predstavenia,“ hovorí Plavčan. Ako dodáva, kultúrne akcie navšetvoval vždy. Teraz si ho média len oveľa viac všímajú, ako keď bol len úradníkom. „Teraz som viac na očiach, mám občiansky preukaz na tvári. To znamená, že všetci si ma všimnú, keď si sadnem do divadla. Predtým to tak nebolo,“ smeje sa minister.

Minister školstva o svojej účasti na kultúrnych akciách:

Viac sa dočítate v najnovšom vydaní Plus 7 dní.


  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní