Hotel Šport, Čertovica

Mafiánsky brloh: Čo sa stalo s hotelom, ktorý kedysi patril černákovcom?

Perla Čertovice mala jednoducho smolu. Hotel Šport si starší obyvatelia Vyšnej Boce ešte pamätajú ako prosperujúce zariadenie vyhľadávané najmä českými turistami a tí najstarší dokonca ako na miesto, kde sa počas druhej svetovej vojny ukrývali.

Po nežnej revolúcii ho však čakal iný osud.

Hotel Šport, Čertovica
Hotel Šport, Čertovica
Foto: Július Dubravay

Mafiánsky bos Mikuláš Černák prehovoril pre PLUS 7 DNÍ. Kto ho v časoch najväčšej slávy platil?

V deväťdesiatych rokoch ho ovládli mafiánske skupiny podriadené vtedajšiemu bosovi podsvetia Mikulášovi Černákovi. Niet sa veľmi čo čudovať, pretože Čertovica bola na strategickej trase vedúcej z Banskej Bystrice na Liptov. V roku 2003, keď Černákova hviezda zhasla, jeho impérium ovládli pohrobkovia. Konkrétne Športhotel na Čertovici pripadol firme, ktorá bola napísaná na meno manželky iného mafiánskeho bosa tentoraz z Dunajskej Stredy… A stojí na Čertovici dodnes ako obrovský pomník slovenskej mafie z deväťdesiatych rokov.

Černák ukázal prstom priamo na Mečiara: Ty si si nás objednal!

Hotel Šport, Čertovica
Hotel Šport, Čertovica
Foto: Július Dubravay

Boháč Černák: Čo urobí s desaťtisícmi eur, ktoré zarobil na svojej knihe?

Aj dnes má však navrch. Dá sa o ňom povedať, že to je a bude ruina s najkrajším výhľadom na Nízke Tatry, kým sa celkom nerozpadne. Zdá sa, že na Slovensku máme dosť takýchto hotelov, keď si to môžeme dovoliť.


  • bub
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní