Hotel Šport, Čertovica

Mafiánsky brloh: Čo sa stalo s hotelom, ktorý kedysi patril černákovcom?

Perla Čertovice mala jednoducho smolu. Hotel Šport si starší obyvatelia Vyšnej Boce ešte pamätajú ako prosperujúce zariadenie vyhľadávané najmä českými turistami a tí najstarší dokonca ako na miesto, kde sa počas druhej svetovej vojny ukrývali.

Po nežnej revolúcii ho však čakal iný osud.

Hotel Šport, Čertovica
Hotel Šport, Čertovica
Július Dubravay

Mafiánsky bos Mikuláš Černák prehovoril pre PLUS 7 DNÍ. Kto ho v časoch najväčšej slávy platil?

V deväťdesiatych rokoch ho ovládli mafiánske skupiny podriadené vtedajšiemu bosovi podsvetia Mikulášovi Černákovi. Niet sa veľmi čo čudovať, pretože Čertovica bola na strategickej trase vedúcej z Banskej Bystrice na Liptov. V roku 2003, keď Černákova hviezda zhasla, jeho impérium ovládli pohrobkovia. Konkrétne Športhotel na Čertovici pripadol firme, ktorá bola napísaná na meno manželky iného mafiánskeho bosa tentoraz z Dunajskej Stredy… A stojí na Čertovici dodnes ako obrovský pomník slovenskej mafie z deväťdesiatych rokov.

Černák ukázal prstom priamo na Mečiara: Ty si si nás objednal!

Hotel Šport, Čertovica
Hotel Šport, Čertovica
Július Dubravay

Boháč Černák: Čo urobí s desaťtisícmi eur, ktoré zarobil na svojej knihe?

Aj dnes má však navrch. Dá sa o ňom povedať, že to je a bude ruina s najkrajším výhľadom na Nízke Tatry, kým sa celkom nerozpadne. Zdá sa, že na Slovensku máme dosť takýchto hotelov, keď si to môžeme dovoliť.

  • bub
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].