Minister Drucker: Šéf rezortu zdravotníctva pokladá za morálne byť poistený v štátnej poisťovni.

Minister Drucker sa chystá urobiť vo svojom živote zásadnú zmenu. Zdôvodňuje to morálkou

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker urobil rázne rozhodnutie. Očividne verí svojmu rezortu a tak sa rozhodol,. že svoje zdravie zverí do rúk štátu.

Podľa informácií PLUS 7 DNÍ člen vlády Roberta Fica zodpovedný za najkomplikovanejší a najproblematickejší rezort opúšťa súkromnú zdravotnú poisťovňu Dôvera, v ktorej bol doteraz poistený.

Čítajte viac:

Kto tlačí na Druckera? Chudobné Slovensko v prestrelke s farmaceutickým gigantom!

Drucker nám potvrdil, že v týchto dňoch podal prihlášku do Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Ako svoje rozhodnutie zdôvodnil? „Ako minister zdravotníctva pokladám z morálneho princípu byť poistencom štátnej poisťovne, za ktorú aj z istého pohľadu zodpovedám,“ uviedol pre PLUS 7 DNÍ. Pýtali sme sa ho tiež na to, čo od tejto zmeny očakáva.

Problémový rezort: Druckerovi sa zatiaľ nepodarilo stabilizovať zdravotníctvo. Foto: Július Dubravay

„Ako pacient a poistenec som zatiaľ nebol vystavený zdravotným situáciám, kedy by som si vyžadoval dlhodobú zdravotnú starostlivosť a teda nemôžem ako pacient ani porovnávať,“ dodal Drucker, ktorý bol pred nástupom na rezort šéfom Slovenskej pošty.

Čítajte viac:

Minister Tomáš Drucker: Zdravotná služba funguje dobre, máme problém so sestrami

Svoje plány opustiť poisťovňu Dôvera avizoval minister už v auguste v rozhovore, ktorý PLUS 7 DNÍ poskytol. „Som poistený v Dôvere, budem sa prepoisťovať,“ reagoval Drucker ešte v lete. Dnes je už isté, že slovo dodržal a od nového roka pribudne na zoznam štátnej zdravotnej poisťovne. Požiadať o zmenu poisťovne je možné ešte do konca septembra.

S Jaroslavom Baškom: Bývalý minister obrany a súčasný minister zdravotníctva. Ukazuje mu Drucker pozitíva štátnej poisťovne? Foto: Július Dubravay

Ministri poistení v súkromných poisťovniach, teda majú ešte pár dní na to, aby to zmenili. Ktovie, či predseda vlády Robert Fico, ktorý dlhodobo kritizuje súkromné zdravotné poisťovne, im to pri podpise koaličnej zmluvy nedal aj ako podmienku.