Minister školstva Plavčan šokuje: Deti dostanú príležitosť spoznať hrôzy vojny

Toto mu nevyšlo. Na tlačovej besede, na ktorej sa minister školstva vyjadroval k stavu svojho rezortu, sa Plavčan nešťastne pohral so slovíčkami.

Slovenské školstvo má mnoho kritikov. Aj preto tlačová beseda samotného ministra školstva Petra Plavčana prilákala záujem médií.

Poznanie vojny

Po vstupe Mariana Kotlebu a jeho strany do parlamentu prišla na pretras už niekoľkokrát téma vzdelávania žiakov v oblasti dejín vojnovej a povojnovej Európy. Aby študenti vedeli správne zadefinovať a rozoznať pojmy ako fašizmus, nacionalizmus, rasizmus či holokaust.

Návštevy koncentračných táborov, ktorých existenciu mnoho neonacistov popiera, majú žiakom pomôcť k názornej výuke nie tak veľmi vzdialených dejín, ktoré sa bytostne dotýkajú aj Slovenska.

K téme sa na tlačovej besede vyjadril aj priamo minister. Nie však veľmi šťastne. „Deti dostanú príležitosť spoznať hrôzy vojny, a to sa prejaví potom ďalej na ich duševnom vývoji a ich konaní v priebehu ďalšieho života,“ povedal Plavčan. No, dúfajme, že ich spoznajú naozaj len prostredníctvom hodín dejepisu, nech už budú akokoľvek názorné.


  • bed
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].