Ministerka Martina Lubyová v Dámskom klube verejnoprávnej televízie.

Ministerka školstva prekvapila. Prišla do relácie, ktorú Danko neznáša!

Debatka, na akú politik nie je zvyknutý. Pohodička v kresle, silné líčenie a lichotenie zo strany moderátorky. Ministerka školstva Martina Lubyová  (nominantka SNS) bola miláčikom Dámskeho klubu v utorkovom vysielaní verejnoprávnej televízie.

Nazvali ju „výnimočným hosťom“ a moderátorka hneď na začiatku dodala, že sa „potešila, keď sa objavila na politickej scéne". „Vliali ste energiu,“konštatovala dlhoročná televízna stálica obrazoviek Iveta Malachovská. „Razantným spôsobom ste dali spoločnosti vedieť odbornej spoločnosti, ako sa hýbať,“pokračoval chválospev národniarskej političky.

Múdre deti a šikovní učitelia

„Som rada, že máme ženský klub vo vláde, lebo už sme tri,“povedala ministerka na margo toho, že vo vláde sedia okrem nej aj ďalšie dve ženy - ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná (SNS) a spravodlivosti Lucia Žitňanská (Most-Híd). Do relácie verejnoprávnej televízie prišla Lubyová rozprávať o hodnotení slovenských detí v medzinárodných rebríčkoch a o kvalite slovenských učiteľov.

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová poèas vyhlásenia výsledkov ankety Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka 2017 na Slovensku. Bratislava, 22. december 2017. Foto: SITA/Diana Èernáková
Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová poèas vyhlásenia výsledkov ankety Klubu športových redaktorov SSN Športovec roka 2017 na Slovensku. Bratislava, 22. december 2017. Foto: SITA/Diana Èernáková
Foto: SITA

Politici, ani političky, nezvyknú byť pozvaní do relácie Dámsky klub. Skonštatovala, že naše deti nie sú hlúpejšie, ako deti v iných krajinách a naši učitelia „sú na adekvátnej úrovni a šikovní“.Prečo teda v meraniach oproti susedom dlhodobo prepadáme?

Ministerka to zdôvodňuje tým, že medzinárodné prieskumy testujú iné veci, ako sú testujeme my a na ich merania teda naše deti nie sú zvyknuté. Na vine teda nie sme my, ale zlé zahraničie, ktoré nás nespravodlivo meria. Priznala však, že učiteľov by sme predsa len lepšie mohli motivovať.

Tri slečny o počasí

Mimochodom, práve SNS Dámsky klub kritizovala. Jej líder Andrej Danko sa pred časom zhodnotil, že je to relácia je „kde sa tri slečny rozprávajú o počasí”. Nuž, to bolo zrejme predtým, ako RTVS za nového vedenia ukázala, že tento formát môže predsa len na niečo poslúžiť.


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní