Priamo v rómskej osade v Krompachoch predstavil 11. januára 2018 minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar opatrenia, ktoré rezort plánuje zaviesť v prípade tzv. otravujúcej kriminality.

Mínus 7 dní: Exriaditeľ RTVS chce šéfovať Bratislave, Kaliňák zas v osade. A na VÚCke to robil sám diabol

TOP udalosti uplynulých dní podľa PLUS 7 DNÍ.

Mika primátorom?

Doma je mu zrejme dlho. Bývalý generálny riaditeľ RTVS Václav Mika sa preto hlboko zamyslel, čo ďalej so svojím životom, a zrazu mu to napadlo - bude primátorom Bratislavy! Teda bude, ak ho v jesenných komunálnych voľbách zvolí ľud, o ktorého priazeň by sa rád uchádzal. Aspoň tak to vyhlásil a dodal, že definitívne rozhodnutý ešte nie je. Možno jeho iniciatívu pribrzdí reakcia podpredsedu parlamentu za vládny Smer Martina Glváča. Ten cez sociálnu sieť Mikovi odkázal, že by sa jeho kandidatúre tešil. Aspoň by vraj dostal možnosť vysvetliť šafárenie s peniazmi v štátnej telke.

Václav Mika
Václav Mika
Foto: MATEJ JANKOVIC

Vyháňač diabla na úrade

V novej funkcii sa ešte poriadne neohriala a už o nej hovorí celé Slovensko. Bývalá poslankyňa Národnej rady za OĽaNO Erika Jurinová, ktorá začiatkom vlaňajšieho decembra prebrala opraty v Žilinskom samosprávnom kraji, sa postarala o poriadny rozruch. Keďže je silno veriaca žena, rozhodla, že svoj úrad dá posvätiť kňazom. Ukázalo sa však, že nešlo o nejakého obyčajného duchovného, ale o exorcistu. A škandál bol na svete! Novej žilinskej županke však niet čo vyčítať. Kraj celé roky viedol smerácky nominant Juraj Blanár a tak nie div, že na vyhnanie všetkého planého z úradu potrebovala jeho nástupkyňa pomoc profesionála.

Vyháňač diabla na úrade.
Vyháňač diabla na úrade.
Foto: Facebook

Robo v osade

Po tom, ako Robert Kaliňák zlizol kritiku za otvorenie témy ovracané lietadlo a prezident Andrej Kiska, nahodil sa minister vnútra do slušivej uniformy a politické body šiel naháňať na úplne inú pôdu. Do rómskej osady. Konkrétne tej v Krompachoch, kam sa vybral aj v spoločnosti policajného prezidenta Tibora Gašpara. Ako jeden muž sa tam odvážne postavili pred kamery a vyhlásili, že pripravujú celkom nový zákon, ktorý isto-iste nastolí poriadok v kritických lokalitách. Okrem iného by sa ním mali zabezpečiť vyššie kompetencie pre policajtov či viac možností siahnuť na sociálne dávky. To však nie je všetko! Minister, na ktorého určite nejedna miestna fešanda v osade laškovne pozerala, tiež oznámil, že jedným z opatrení bude zhabanie satelitu. Nuž, človek si radšej ani predstaviť nechce praktický dosah tohto počinu. Myslel vôbec Robo na pôrodnosť v osadách už aj tak dosť vysokú?

Podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák (vpravo) a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.
Podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák (vpravo) a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.
Foto: TASR

Kam až zájdu?

Jedna vyšla so zarážajúcimi tvrdeniami, druhá preto skončila v rukách polície. Reč je o ctihodných dámach, vážených štátnych predstaviteľkách. Detská ombudsmanka Viera Tomanová vzniesla na hlavu poslankyne za SaS Natálie Blahovej závažné obvinenie, že sa pokúsila uniesť cudzie dieťa. Stalo sa tak údajne v obci Jakubov pri Malackách, kam prišla Blahová ako spoločníčka istej nešťastnej matky, ktorej exmanžel odmietol vydať dieťa do starostlivosti, hoci ho vraj na to zaviazal súd. Všetko sa však zvrhlo na absurdnú situáciu. Zrazu akoby nešlo o dobro dieťaťa, ale o politický boj dvoch súperiek. Smutné.

Viera Tomanová
Viera Tomanová
Foto: TASR
Natália Blahová
Natália Blahová<br />
Foto: TASR

Dom na Floride

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker sa buchol po vrecku. Minulý rok zabezpečil pre rodinnú pohodu rekreačný dom na Floride. Dopátral sa k tomu Denník N, podľa ktorého za nehnuteľnosť zaplatil zhruba 50-tisíc eur. Presnejšie, zaplatila ho Druckerova manželka, pretože jemu ako politikovi v USA nedovolili otvoriť si účet. Dôvodom novej investície bola podľa Druckera aj skutočnosť, že jeho otec, ktorý v roku 1986 emigroval, žije už tridsať rokov v Kanade. Denník N pripomína, že minister zdravotníctva okrem domu na Floride vlastní nehnuteľnosť v Chorvátskom Grobe a pozemky na Čiernej Vode pri Bratislave.

Dom na Floride
Dom na Floride
Foto: Internet
Tomáš Drucker s manželkou.
Tomáš Drucker s manželkou.
Foto: Emil Vaško


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní