Anakonda žltá pri rybníku v Stupave!

Mínus 7 dní: Čo priniesol uplynulý týždeň? Prešov sa mení na Peking, Lajčák sklamal Fica a had zomrel pri rybníku

TOP udalosti uplynulých dní podľa PLUS 7 DNÍ.

Smog v Prešove

Podľa fotografií to na východe Slovenska už niekoľko dní vyzerá ako v čínskom Pekingu. Teda niežeby sa tam masovo vyrojili čínski turisti - iba hmla tvorená zo smogových častíc zaplavila Prešov, Jelšavu a Žilinu. Nuž, možno si už aj Slováci budú musieť obstarať biele rúška na tvár. Slovenský hydrometeorologický ústav totiž upozorňuje na zvýšené znečistenie vzduchu vo väčších a priemyselnejších mestách.

Smog v Prešove.
Smog v Prešove.
Foto: TASR

Lajčák povedal nie

Za najhorúcejšieho kandidáta na hlavu štátu ho označil aj sám smerácky šéf. No zdá sa, že minister zahraničia a predseda Valného zhromaždenia OSN Miroslav Lajčák má o svojej budúcnosti celkom iné predstavy. Na možnosť uchádzať sa o post slovenského prezidenta vo voľbách, ktoré budú o niečo vyše roka, povedal strane jasné nie. Koaličné strany chcú o post hlavy štátu zabojovať samostatne a opozícia vyčkáva, čo povie úradujúci prezident Andrej Kiska. A tak Slováci zatiaľ môžu len špekulovať, ktože to nahradí úradujúceho prezidenta Andreja Kisku. A vlastne aj o tom, či ho vôbec niekto nahradí.

Miroslav Lajčák
Miroslav Lajčák
Foto: David Duducz

Kozmetika v Smere

V najsilnejšej vládnej strane Smer zmeny vo vedení ohlasujú celé mesiace. Najdôležitejšiu funkciu - generálneho manažéra - stále neobsadil nový človek, ale o náhrade Jána Richtera sa už silno šepká. Mal by sa ním stať doteraz neveľmi výrazný poslanec Marián Kéry (39). No ak toto ešte isté nie je, noví krajskí šéfovia sú už známi. Janu Laššákovú v Banskej Bystrici vymenila Ľubica Laššáková, Renátu Zmajkovičovú v Trnave strieda poslanec NR SR Augustín Hambálek a nakoniec v Prešove dosadil Smer primátora Lipian Vladimíra Jánošíka za Stanislava Kubánka.

Podpredseda NR SR Martin Glváč (Smer-SD) prichádza na rokovanie predsedníctva politickej strany Smer- SD v Bratislave.
Podpredseda NR SR Martin Glváč (Smer-SD) prichádza na rokovanie predsedníctva politickej strany Smer- SD v Bratislave.
Foto: TASR

Samsung zatvára

Zvyšovanie miezd sa im neoplatí, chýbajú im ľudia, a tak zatvárajú. Juhokórejská spoločnosť Samsung v najbližších mesiacoch zatvorí svoj závod vo Voderadoch pri Trnave. Pracuje tam 567 zamestnancov. Firma tvrdí, že sa môžu presunúť do ich druhej fabriky na Slovensku, teda do Galanty, ktorá je od Trnavy čoby kameňom dohodil - necelých tridsať kilometrov. To je zrejme podľa firmy pre zamestnancov veľmi výhodné, keďže by sa dokonca nemuseli sťahovať. Juhokórejčania sa na druhej strane presťahujú radi - do krajiny, kde sú ľudia ochotní pracovať aj za menej. Čo na tom, že Samsung na svoje fungovanie dostal od vlády cez rôzne dotácie milióny eur? A nepotešíme vás - scenár, ktorý prežíva Samsung, sa podľa odborníkov môže čoskoro zopakovať v inej zahraničnej firme.

Samsung zatvára
Samsung zatvára
Foto: Archív

Škrtič pri rybníku

Anakonda žltá pri rybníku v Stupave! Poplach pre vzácneho dvojmetrového hada zalarmoval políciu aj veterinára. Dvojmetrového plaza objavil fotograf pri kríku, no, ako sa ukázalo, bol už mŕtvy. Keďže plaz nebol čipovaný, polícia predpokladá, že bude z nelegálneho chovu, a tak už začala trestné konanie pre všeobecné ohrozenie.

Anakonda v Stupave
Anakonda v Stupave
Foto: Facebook polície

  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní