Müllerovej priateľ Jaroslav: Obchodník s diamantmi chodí oblečený len v čiernom alebo v poľovníckom. Módou sa nezaťažuje.

Moderátorka Soňa Müllerová randí s obchodníkom s diamantmi: Kúpil jej byt!

„Viete, som samotár,“ vysvetľuje známy bratislavský podnikateľ, prečo svojej partnerke Soni Müllerovej
kúpil samostatný byt.

Dlhé roky sa poznali vďaka svojim dcéram, ktoré spolu chodili na strednú školu, ale obchádzali sa. Láska prišla oveľa neskôr, nečakane. Moderátorka Soňa Müllerová (56) začala s bratislavským obchodníkom s diamantmi randiť pred dvoma rokmi. A podľa vyhlásenia Jaroslava Bednára budú spolu navždy. „Povedal som jej - keď chceš, máš ma už do smrti,“tvrdil o svojej vyvolenej v exkluzívnej spovedi. Má to však jednu podmienku...

Spolu aj oddelene

„Viete, som samotár. Mám rád svoj pokoj. Som veľmi mierumilovný človek, nemám rád konflikty. To som Soničke hneď na začiatku povedal. Ak zacítim nejaký spor alebo hádku, utečiem na lazy. Už ma nikdy neuvidí,“ smeje sa priateľ Sone Müllerovej. Preto žijú tak trochu spolu aj oddelene. Pred pár mesiacmi sa obaja presťahovali do novopostavenej polyfunkčnej rezidencie na nábreží Dunaja, kde si bývanie zaobstaral aj premiér Peter Pellegrini. Na vychytenej adrese však „samotár“ Jaroslav kúpil až dva byty. Jeden pre seba, druhý pre moderátorku. „Mám rád samotu a Sonička mi maximálne vychádza v ústrety. Víkendy spolu trávime v mojej rezidencii ,na Maďaroch‘. Ona sa stará o záhradu, jej pes sa môže vybehať. Máme to tam veľmi radi,“prezradil, ako trávia voľné chvíle.

Pozornosť tohto obchodníka s drahými kameňmi upútala známa moderátorka svojou dobrosrdečnosťou. „Presvedčila ma o tom, že je veľmi dobrá, starostlivá. Niekedy až príliš,“ zamýšľa sa s úsmevom. „Hovorím jej - Ja nie som tvoj syn, ale partner. Aj tak sa o mňa stará vo všetkých smeroch, nedá si povedať. Má v sebe dobro. Chcela by zachrániť celý svet. Mám takmer sedemdesiat rokov. Niečo som už prežil. Aj ona. Preto si myslím, že nás už čakajú len pekné chvíle. Obaja vieme, čo od života a partnerstva očakávame,“ načrtol Jaroslav svoju budúcnosť so slávnou partnerkou.

Zbraní sa vzdal

Pri rannom ristrette sa podnikateľ rozhovoril o svojich názoroch na život, záujmoch a začiatkoch v podnikaní. Drahé kamene ho zaujímali od detstva. „Keď som bol ako dieťa v Afrike, turisti obdivovali zvery a exotiku okolo nich. Ja som v piesku hľadal minerály,“ zaspomínal si na časy, keď v sebe objavil lásku k diamantom. Pred desiatkami rokov okúsil aj obchod so zbraňami. Rýchlo zistil, že to nie je nič pre neho. „Dnes je to internacionálny biznis, ale zbrane plodia zlo a násilie. To naozaj nemám rád. Kamene, naopak, dokážu vyčariť úsmev.“

Dnes patrí Müllerovej partner medzi najúspešnejších slovenských biznismenov s diamantmi. Priatelia mu pripisujú výrok: „Briliantom nikdy nikoho neurazíš.“ S kameňmi podniká po celom svete, momentálne sa chystá do Kolumbie, kde navštívi jedno z najväčších laboratórií na smaragdy na svete. Na cestu sa vydá s dcérou Karolínou, ktorej raz plánuje prenechať celoživotný biznis. Na začiatok jej zveril do rúk svoju novú bratislavskú predajňu a laboratórium na drahé kamene. „Karolína má už najvyšší certifikát GIA a spravila aj gemologické skúšky. Chce sa tomu venovať a zaujíma ju to. Nie som typ otca, ktorý by deti do niečoho nútil. Môžem ich inšpirovať, ale nech si vyberú samy.“

Štvornohý miláčik: Soňa Müllerová je milovníčka zvierat. Keď ide jej priateľ poľovať, nechce o tom ani počuť.
Štvornohý miláčik: Soňa Müllerová je milovníčka zvierat. Keď ide jej priateľ poľovať, nechce o tom ani počuť.
Foto: Archív

Rodinu má Jaroslav Bednár vskutku veľkú. Bol dvakrát ženatý, čo nie je výnimočné. Potomkov má však s tromi ženami. „Niektoré vnúčatá sú staršie ako moje deti. Najstaršia vnučka má už dvadsaťosem rokov. Všetci idú svojou cestou. Dcéra Dominika študuje právo vo Švajčiarsku, bývalá manželka odišla s naším synom žiť do Francúzska, kde pôsobí ako lekárka. Ďalší syn študuje v Nice. A tak ďalej,“načrtol nám destinácie, do ktorých sa mu potomkovia rozutekali.

Práve snaha zabezpečiť svoju rodinu podnikateľa vždy hnala dopredu. „Existenčne som sa postaral o všetky svoje deti. Preto som vždy musel zvážiť stratégiu investovania. Tí, ktorí všetky svoje finančné prostriedky, ktoré majú navyše, vrazia iba do nehnuteľností alebo kameňov, robia chybu,“ nadhodil svoju taktiku.

Trápi ho sluch

Nie je to len Soňa, deti či diamanty, ktoré dokážu Jaroslavovi vyčarovať úsmev na tvári. Pochválil sa nám aj patentom, ktorý získal na novú hernú aplikáciu. Je výnimočná tým, že šach sa v nej nehrá na poli 8 x 8, ale až 10 x 10. Brilianty a moderné technológie sú od seba vzdialené asi ako Bratislava od Sydney. Jaroslav reaguje stručne: „Vždy ma bavili len výnimočné veci.“

Svoje pracovné plány biznismen netají, vážnejšie je to už s jeho záľubou poľovať. Tú pred Soňou nemôže spomenúť ani náznakom. „O poľovačke nechce ani počuť. Je veľká milovníčka zvierat. Nemôžem jej ani ukázať fotku z môjho lovu,“pousmeje sa Jaroslav. Mnohé poľovačky absolvoval v zahraničí, ale teraz už väčšinou loví vo svojom revíri, ktorý má blízko maďarsko-chorvátskych hraníc. „Poľujem najmä na vysokú zver a škodnú. Na drobnú vôbec. Moja hluchota mi nedovoľuje poľovať týmto štýlom. Kvôli sluchu musím používať aj tlmiče, aby som si zachoval zdravotný stav, ktorý mám,“ prekvapuje.

Na druhej strane obchodníka veľmi baví umenie. Autorov, ktorých si nakúpil, by vymenovával hodnú chvíľu. „Som podporovateľ umenia. Najmä slovenského a českého. Vyučil som sa za maliara ako Martin Benka. Ten tiež ,líčil‘ byty,“humorne sa prepojil s popredným slovenským umelcom. „Vysokú školu som si neurobil len z jedného dôvodu. Musel by som sa učiť aj to, čo ma nezaujíma. Za komunizmu neboli špecializované vysoké školy. Nemohol by som sa tam venovať výhradne tomu, čo ma zaujíma,“uzavrel.


VIDEO Plus 7 Dní