Muž, ktorý sa vyhrážal ministerke Žitňanskej: Je spojený s najväčšími kauzami Ficovej vlády!

Zdá sa, že 53-ročný Štefan K. zo Svitu, ktorého polícia krátko pred vianočnými sviatkami kvôli rozosielaniu nebezpečných zásielok obvinila z terorizmu, je vskutku zaujímavá persóna.

A nielen pestrou škálou trestnej činnosti. V uplynulé tri roky sa totiž celkom činil. Na krku má vyhrážania sa dnes už bývalej političke Helene Mezenskej, bitku manželky a ani výživné na syna sa mu platiť veľmi nechcelo. Za povšimnutie v súvislosti s týmto mužom zo Svitu však stojí aj čosi úplne iné. Sú to jeho podnikateľské aktivity.

Aktivity v zahraničí

V decembri 2015 sa Štefan K. stal jediným konateľom a spoločníkom v českej firme PASSELBRIEN s.r.o. so sídlom v Prahe. Podľa dostupných údajov mal do firmy vložiť dvestotisíc českých korún, v prepočte vyše 7 400 eur.

Z dostupných informácií sa nám podarilo zistiť, že táto firma má vcelku interesantné pozadie. Vznikla 25. marca 2015, pričom jej konateľkou bola v tom čase dáma s menom Ingrid Stirberová. Spoločníkom zas firma EUROMATER SE. Obe mená sú najmä odbornej verejnosti veľmi dobre známe. Sú totiž spájané s firmami a ľuďmi, ktorí figurujú v najväčších kauzách prvej vlády Roberta Fica. Ide o mýtny tender a škandál ohľadom predaja emisných kvót.

Zmena sídla

Firma PASSELBRIEN po vstupe Štefana K. do jej vedenia navyše zmenila sídlo. V rámci Prahy sa presťahovala na adresu, ktorú české Centrum nezávislej investigatívy a Transparency international označili za jednu z dvadsiatich najčastejšie používaných pri zakladaní pobočiek zo strany takzvaných offshorových firiem, teda anonymných spoločností z daňových rajov.

Na rovnakej adrese v Prahe sídli napríklad akciovka REHLINGEN. V januári 2008 ju zakladala už spomínaná Ingrid Stirberová. Aj táto firma sa veľmi intenzívne spomína v kauze mýtneho tendra na Slovensku.

Akým zázrakom sa do siete bezpochyby veľkých a zaujímavých hráčov priplietol obyčajný technik a bývalý televízny ozvučovač Štefan K. zo Svitu zostáva záhadou.

Za terorizmus doživotie

Len pripomeňme, že reč je o mužovi, ktorý poščas vlaňajšieho novembra najmenej v piatich prípadoch rozposlal na rôzne štáne inštitúcie rádioaktívnou látkou kontaminované zásielky. Putovali prevažne na súdu, políciu ale aj na ministerstvo spravodlivosti.

Polícia na to, kto by pisateľom týchto listov mohol byť, prišla pred pár týždňami, pričom 16. decembra Štefana K. obvinila z obzvlášť závažného zločinu terorizmu ako aj držanie jadrových materiálov a rádioaktívnych látok. Za ich spáchania mu hrozí až doživotie.

Viac o Štefanovi K. sa dočítate v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].