Kauza Slanské lesy: Podľa prvostupňového súdu notár Ferdinand Ontko, vľavo, a Milan Ičo, vpravo, sú vinní z podvodu, obaja sa odvolali.

NEČAKANÝ ZVRAT v známej kauze: Obžalovaní nesmú byť potrestaní!

Neslávne známa kauza megapodvodu s pozemkami Slanské lesy sa stále neskončila. Práve naopak

Gróf Ladislav Károlyi daroval Slanské lesy svojej nemanželskej dcére Márii Dušičkovej osem a pol mesiaca pred tým, ako prišla na svet. Zdá sa vám toto tvrdenie ako totálna hlúposť, ako nezmysel, ktorý nikto nemôže brať vážne?

Daňové podvody s luxusnými bytmi: Kúpil Kočner 12 bytov za 1 €?

A predsa vďaka nemu prišiel bývalý kúrenár Milan Ičo v roku 1998 k mimoriadne lukratívnym pozemkom na východnom Slovensku. Prostoduchým spôsobom vyfúkol 6 500 hektárov lesov v hodnote okolo šesťdesiat šesť miliónov eur (!) z majetku štátu, z majetku Slovenskej republiky a podarilo sa mu držať ich vo svojich rukách neuveriteľných štrnásť rokov (!).

Podivné sídlo komplexu Bonaparte je v dražbe: Podvod na 87- ročného deduška!

Naspäť na začiatok?

Kým verejnosť stále čaká, ako budú aktéri prípadu za túto trúfalosť potrestaní, senát Štefana Harabina z Najvyššieho súdu teraz vydal pokyn, že obžalovaní nesmú byť potrestaní v žiadnom prípade. Ani ak im bude preukázaná vina zo spáchania trestného činu. Prípad sa ťahá už od roku 1998 a po takom dlhom čase by vraj bolo "uloženie akéhokoľvek trestu nespravodlivé a neústavné".

V kauze Veľký Slavkov padol ďalší verdikt: Ako si znalec odskáče miliónové podvody?

Najvyšší súd vo svojom uznesení z novembra 2016 spochybnil aj vierohodnosť korunného svedka prípadu Lászlóa Károlyiho, vnuka spomínaného grófa, ktorý na súde vedomosť o darovaní lesov Ičovej svokre poprel. Károlyi bol podľa Harabinovho senátu "bez najmenších pochýb ovplyvňovaní právnou zástupkyňou a pracovníkmi Štátnych lesoc SR".

Ďalší škandál v slovenskom zdravotníctve: Podvody na pacientoch!

O prípade teraz bude zase rozhodovať Krajský súd v Banskej Bystrici, ale pokyny Najvyššieho súdu SR sú pre neho záväzné. Otázne ostáva len to, či Milan Ičo po svojom víťazoslávnom ťažení nepožiada o obnovu konania v prípade vlastníctva Slanských lesov a či o tento mimoriadne lukratívny kus zeme štát opäť nepríde.