Na severe Slovenska stále kolabuje doprava, východ zasiahla snehová metelica

Snehová kalamita. Očakáva sa silný vietor a až 17 stupňový mráz

Poriadna snehová nádielka zaskočila najmä sever a východ Slovenska. Zatiaľ čo pri Kraľovanoch padali lavíny a bola niekoľko hodín blokovaná cesta na Oravu, na východe Slovenska intenzívne snežilo najmä v okolí Veľkých Kapušian, Sobraniec a samozrejme pod Tatrami. Celú situáciu komplikoval aj intenzívny vietor.

"Teplomer síce ukazoval nulové teploty, no pocitovo vďaka vetru bolo poriadne chladno. Snežilo najmú stredu dopoludnia. Meterológovia nám tu predpovedajú ešte aj dosť vysoké mrazy. V noci zo štvrtku na piatok má byť až -17 stupňov," dozvedáme sa o jedného z obyvateľov Sobraniec. Sneh ho tak, ako jeho vnučku potešil, no ako sám priznáva, za posledné roky, kedy bola zima mierna, od nádielok snehu aj odvykol. Paradoxne v stredu v Košiciach a okolí nesnežilo a v niekoľkých okamihoch sa na oblohe zjavilo i príjemné slniečko.

Zatiaľ čo na východe našej krajiny rátali prírastky snehu po centimetroch, na strede Slovenska v okolí Martina im z utorka na stredu napadlo približne pol metra. "A sneží ďalej. V priebehu stredy pripadlo ďalších niekoľko desiatok centimetrov. Človek odhadzuje sneh vkuse. Ráno, na obed a vyzerá to tak, že budeme aj večer," smeje sa Valéria, ktorá žije 10 kilometrov od Martina. Aj tu napomáhal nepriaznivému pocitu intenzívny vietor, ktorý snehovú nádielku roznášal po celom regióne.


  • vfr
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].