Čo prinesie neočakávaný brífing, ktorý zvolal Daniel Lipšic?

Náhly brífing Daniela Lipšica: Vzdal sa mandátu, prehovoril o plánoch do budúcna

Poslanec Daniel Lipšic, ktorý v pondelok v Bratislave usmrtil chodca, zvolal mimoriadnu tlačovú konferenciu.

Informácie Týždenníka Plus 7 Dní, že sa Daniel Lipšic chystá vzdať poslaneckého mandátu, ktoré sme vám priniesli ako prví, sa potvrdili. Daniel Lipšic po autonehode, ktorá pripravila dôchodcu o život, odstupuje.

Tlačovú besedu Daniela Lipšica sme sledovali LIVE. Pozrite si záznam.

S politikou nateraz končí, advokátom zostáva

Lipšic na otázky novinárov reagoval ochotne, no rázne. Nie na všetko mal však politik odpoveď. „Chcem sa vo forme, zatiaľ neviem v akej, zúčastňovať verejného života,“ prezradil líder hnutia NOVA. O ďalších konkrétnych krokoch ale rozprával opatrne. Či sa v budúcnosti k politike vráti, nevedel ani potvrdiť, ani vylúčiť. V súvislosti s týmto spomenul známe príslovie: „Ak chcete pobaviť Boha, povedzte mu svoje plány“. Lipšicov osud je teda v tomto smere otázny.

>> Čo hľadal na mieste Lipšicovej nehody bývalý vysokopostavený policajt Pčolinský?

Naopak, jednoznačný bol poslanec v otázke svojej právnej kariéry. „Budem ďalej ľudí zastupovať ako advokát. Naplno, to viem. Všetko ostatné... na to odpovede nemám.“

Ľudia, ktorých Lipšic v súčasnosti háji pred súdom, sa teda nemusia obávať, že by ich advokát nechal napospas problémom. Lipšic dokonca sám kontaktoval klientov, či majú – vzhľadom na autonehodu – stále záujem o jeho služby. Jednohlasne mu vraj vyslovili dôveru. „Vážim si to,“ povedal politik do mikrofónu.

>> Lipšic zrazil otca známeho hokejového trénera. Čo povedal Lipšic rodine?

Na záver sa Lipšic venoval aj všeobecnejším témam, konkrétne „boju“ za lepšie Slovensko, a neodpustil si ani svoj obľúbený príbeh o hobitovi Frodovi z Pána prsteňov.

„Na záver Frodo do Hory osudu prsteň hodil,“ povedal veľavýznamne Lipšic.


  • red
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní