Robert Fico poskytol fotografie bytu médiám. Na snímke je pracovňa.

Najčítanejšie články roku 2012: Fico prevalcoval Žitného a Cinkotu

Nový luxusný byt pána premiéra, sexuálne škandáliky policajtov či radosti a strasti našich celebrít. To boli top témy roku 2012, ktoré vás na webe Plus 7 dní zaujali najviac. Prinášame vám kompletný rebríček desiatich najčítanejších článkov najpredávanejšieho týždenníka na Slovensku.

Na jar prešiel portál plus7dni.sk radikálnou zmenou dizajnu. Okrem novej grafiky sme vám priniesli väčšie množstvo zaujímavých tém i fotografií. A presne to je našim cieľom aj v ďalšom roku. Veríme, že nám zachováte svoju priazeň.

1 . Fico ukázal nový byt: Luxus a noblesa

Robert Fico poskytol fotografie bytu. Na snímke je pracovňa.Foto: Matej Kalina, Smania

Veľmi sa teším z pracovne, lebo doteraz som v byte žiadnu nemal poznamenal nadšený premiér Robert Fico, keď sa nedávno presťahoval do nového bytu na bratislavskom Napoleonskom vŕšku. Vždy si chránil súkromie, no teraz urobil výnimku a verejnosti dokonca ukázal fotografie z interiéru. Premiér má podľa fotiek, čo poskytol médiám, svoj nový byt zariadený s noblesou. Nábytok podľa všetkého pochádza z dielne luxusného talianskeho výrobcu.

2. Žitného chcelo vedenie väznice preradiť z otvoreného oddelenia na uzavreté

Rasťo Žitný vo väzení začne schudol.

Foto: Norbert Grosz

Pobyt za mrežami sa mohol exmoderátorovi Rasťovi Žitnému poriadne skomplikovať. Vedenie väznice v Opatovciach, kde si odpykáva dvojročný trest za usmrtenie a ublíženie na zdraví, zvažovalo, že ho preloží do tvrdšieho režimu.

3. Erik Tomáš zakotvil medzi milionármi

Kariéra ako hrom. Erik Tomáš začínal ako radový redaktor televízie Markíza, neskôr sa dal zvábiť službou u ministra vnútra Roberta Kaliňáka a napokon zakotvil ako hovorca Smeru. U socialistov sa zrejme neslúži v takých skromných pomeroch, ako by človek z ich proľudovej rétoriky predpokladal. Tomáš sa totiž z bratislavskej dvojgarsónky presťahoval do novovznikajúcej milionárskej štvrte v Stupave neďaleko Bratislavy.

4. Bábiky: Strácajú ženy zo šoubiznisu svoju identitu?

Silvia Kucherenko pred úpravou (vľavo) a po úprave (vpravo)Foto: Marián Kunc, archív

Začína sa to nevinne. Obyčajnou botoxovou injekciou, ktorá vymaže vrásky hnevu medzi očami. Ženy túžiace stať sa Afroditami však zachádzajú ďalej, skúšajú novinky estetickej medicíny, až definitívne stratia zmysel pre prirodzenosť. Psychológovia upozorňujú, že hranica medzi túžbou po kráse a posadnutosťou vlastnou vizážou je veľmi tenká. Stať sa karikatúrou samej seba sa dá jednoducho. Ktoré ženy v slovenskom šoubiznisovom rybníku k tomu majú najbližšie? Ktorá z nich sa už na seba prestáva podobať?

5. Návštevníci pohody: Radičová s cigaretou i Majka Demitrová

Vľavo bývalá premiérka so svojím bývalým poradcom. Vpravo Majka Demitrová. Foto: Juraj Roščák, Kristína Dugovičová

Väčšia dráma než na pódiách hudobného festivalu Pohoda prebiehala medzi divákmi. Všetci upierali zrak na festivalové pódiá Pohody 2012, kde hrali kapely najrozmanitejších štýlov z rôznych kútov sveta, ale zaujímavé momenty sa odohrávali aj medzi divákmi. Na trenčianskom letisku korzovalo viac prominentov než na najdôležitejších celebritných udalostiach roka. So staronovými i s novými láskami i odhalenými telami. Majka Demitrová odhodila počas slnečného sparna čiernu, Tom Nicholson zas stud a špacíroval sa hore bez, no a Iveta Radičová odchádzala z festivalu v pánskej spoločnosti.

6. Veľký bambus: Na Jamajke kvitne sexturizmus

Muži lietajú za plateným sexom do Thajska, ženy ako magnet priťahuje Jamajka. Presnejšie, jej gigolovia. Základ klientely tvoria solventné karieristky, ktoré vo svojej domovine nemajú čas hľadať si partnera, a päťdesiatničky, ktoré si len odskočili od manžela. V pätách sú im ženy, ktoré túžia splodiť farebné dieťa, ale aj študentky bažiace po zábave, naivky, čo tam chcú nájsť lásku svojho života, ba i sivovlasé babičky.

7. Ako skončila talentovaná Gyöngyi, ktorá rozplakala Haberu?

Foto: Michal Smrčok, Tony Štefunko

Talentová súťaž mala Gyöngyi odštartovať kariéru, po rokoch sme ju našli v cigánskej osade. Gyöngyi Bodišová, v najsledovanejšej talentovej šou kedysi oslavovaná ako spevácky megatalent, živorí. Pred mesiacom odišla z Detského domova v Žitavciach a keďže vlastná rodina ju obrala o všetky peniaze, na pár týždňov sa uchýlila v chatrči pri Nových Zámkoch. Teraz v uliciach Bratislavy márne prosí o prácu.

8. Konček pred tragickou smrťou: Od jednej priateľky k druhej

Plačú nielen rodičia, príbuzní, fanúšikovia, ale aj dievčatá v Nových Zámkoch a okolí. Spevák Peter Konček si svoj krátky život vedel užívať. Rozdával lásku a ženy mu ju opätovali. Po smrti zanechal zopár vyvolených, ktoré tajne dúfali, že mohli byť jediné v jeho živote. Minulý týždeň v piatok nad ránom o trištvrte na tri však dvadsaťšesťročný spevák a najnovšie aj manažér, ktorý mal opletačky so súdmi, predbiehal dodávku, dostal šmyk a vletel do stromu. Auto sa roztrieštilo, Petra vymrštilo z auta a jeho kamarát, devätnásťročný Mário P., zhorel do tla tak, že najprv policajti nevedeli identifikovať, či išlo o ženu, alebo muža.

9. Policajti žúrovali so slečnou z bordelu

Hudba, tanec, alkohol a na záver striptíz v podaní slečny z erotického salónu. Takto vyzeral rozlúčkový večierok, na ktorom sa zúčastnili aj vysokí policajní funkcionári. Fotografie, ktoré nám nejaký dobrák poslal do redakcie, vznikli ešte v novembri 2005. Prvým viceprezidentom Prezídia Policajného zboru bol v tom čase bývalý prezident Policajného zboru Jaroslav Spišiak a šéfom elitného Úradu boja proti organizovanej kriminalite zasa jeho prvý viceprezident Ján Vaľo. Aj Jaroslav Spišiak, aj Ján Vaľo sa na večierku zúčastnili.

10. Cinkota je dobrý herec, zahral sa aj s citmi ľudí

Súd Cinkotovej verzii o kúpe drogy pre políciu neuveril.Foto: Michal Smrčok

Vyznamenie, nie väzenie by si zaslúžil, chudáčisko jeden. Aby pomohol polícii, bol ochotný obetovať vlastné zdravie i peniaze a namiesto vďaky skončí za mrežami. Tak sa žiada povzdychnúť si pri sledovaní prípadu herca Dušana Cinkotu. Krajský súd v Bratislave ho pred pár dňami právoplatne odsúdil na osem rokov odňatia slobody za závažný drogový trestný čin.


  • Plus7dni.sk
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].