Nečakané prekvapenie: Rusko býva u svojho niekdajšieho úhlavného nepriateľa

Mali tam bývať deti z krízového centra Maják nádeje. Miesto nich sa však do luxusnej bytovky Five Star Residence nasťahoval šéf Majáka Pavol Rusko.

Toho pritom bratislavská mestská časť Staré Mesto viní za to, že pôvodná budova centra je v exekúcii. Rusko ju totiž chcel zameniť s firmou, ktorej šéfuje Marián Kočner, za priestory v spomínanej bytovke. Súd mu však s budovou zakázal nakladať a za neuskutočnenie obchodu ostal Maják firme dlžný pol milióna eur.

Našiel sa!

Pavol Rusko, ktorý kedysi vlastnil honosnú haciendu na Strmých vŕškoch, prišiel pre dlžoby o svoje nehnuteľnosti. O tom, kde v súčasnosti býva, netušilo mnoho ľudí.

Foto: Dávid Duducz

Terajší príbytok bývalého riaditeľa Markízy? Foto: Dávid Duducz

Až kým sa ho týždenníku PLUS 7 DNÍ nepodarilo vypátrať až do bytovky Five Star Residence, ktorá sa „preslávila“ nielen zámenou s Majákom nádeje, ale aj tým, že v nej sedem bytov vlastnil Ladislav Bašternák.

U priateľky

Je streda krátko po deviatej a z garáže vychádza čierna škodovka. Za jej volantom sedí Pavol Rusko. V piatok sa situácia opakuje, tentoraz má Rusko v ušiach handsfree a telefonuje. Nejde však o žiadnu skorú rannú schôdzku. „Bývalý minister Rusko tu býva. Na škodovke jazdí preto, lebo svoje auto si poškodil pri výjazde z garáže,“ dozvedáme sa od nášho zdroja.

Podľa neho býva na šiestom poschodí. Na liste vlastníctva však nefiguruje, jeho meno nie je ani na schránke či menovke priamo na byte. „Bývam u priateľky, ktorá má vo Five Star Residence prenajatý byt,“ potvrdzuje informácie Rusko. Od koho je byt prenajatý, neprezradil.

Chcete vedieť viac? Čítajte už v stredu v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ


VIDEO Plus 7 Dní